Společnost Motorola loni na podzim předvedla nečekaný návrat do segmentu vlajkových telefonů. Na trh totiž poslala telefon Edge X30, který jako světově první použil procesor Snapdragon 8 Gen1. Na globální trhy se tento stroj dostal s názvem Edge 30 Pro a v podstatě se stejnými prémiovými specifikacemi, které má i čínská verze. Ovšem krasojízda v segmentu vlajek tímto, zdá se, nekončí. V přípravách je i další prémiový stroj, Motorola Frontier.

Jestliže mluvíme o chystaném telefonu Motorola Frontier jako o prémiovém zařízení, je k tomu dost dobrý důvod. Proslýchá se, že dostane procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus. Jde o vylepšenou verzi původního Snapdragonu 8 Gen1 a jeho uvedení tipaři očekávají ve druhém pololetí letošního roku. Ale dalším špičkovým parametrem je i hlavní fotoaparát chytaného telefonu. Tady se už poměrně dlouho spekuluje o tom, že půjde o první telefon s 200 MPix senzorem Isocell HP1 společnosti Samsung.

Motorola Frontier na reálné fotce s 200 MPix senzorem

Výrobce zatím sice nepotvrdil 200 MPix snímač. Ale reálná fotka, která se objevila na čínské síti, jasně naznačuje, že tomu tak opravdu je. Vzhled zadního panelu zcela koresponduje s tím, co jsme už zhruba před měsícem viděli na renderovaných snímcích telefonu. Hlavní fotoaparát na renderech i na fotkách leží v obdélníkovém modulu se třemi snímači a LED bleskem. Primární senzor je velký a pod ním jsou dva menší snímače.

Na fotce si navíc můžeme všimnout i popisku “200 MPix HP1 OIS f/2.2”. Navíc se zdá, že modul fotoaparátu poměrně výrazně vystupuje nad zadní panel. Samotný 200 MPix může podle informací společnosti Samsung fungovat jako několik různých senzorů díky speciálnímu algoritmu založeném na hlubokém učení. Snímač také podporuje binning 2×2 s výsledným rozlišením 50 MPix a velikostí pixelu 1,28 µm. Dále je tu i podpora binningu 4×4 pro vytvoření jednoho velkého 2,56 µm pixelu s ekvivalentem rozlišení 12,5 MPix. Kromě toho dokáže snímač nahrávat video v rozlišení až 8K při 30 snímcích za sekundu. Nyní tedy zbývá počkat, až Motorola tento senzor potvrdí a potvrdí i termín uvedení telefonu Motorola Frontier.