Značka iQOO je, jak všichni víme, dceřinkou společnosti Vivo. A právě Vivo pro nás na příští měsíc chystá hned několik představovaček. V první polovině dubna/apríla nám představí svůj první skládací telefon Vivo X Fold, telefon Vivo X Note a také první tablet Vivo Pad. Uvedení těchto tří produktů Vivo naplánovalo na 11. dubna. Na konci dubna dojde na představení řady Vivo X80 a někdy mezi tím sub značka iQOO pošle na trh telefon iQOO Neo 6.

O chystaných telefonech Vivo máme už docela dost informací, ale model iQOO Neo 6 je tak trochu upozaděný. Je sice pravda, že pár jeho specifikací tipaři už odhadovali na začátku tohoto měsíce, ale dnes si jejich souhrn rozšíříme a přidáme i první renderované obrázky. Navíc podle čínského tipaře, který si říká Plešatá panda, bude telefon Neo 6 oficiálně představen 13. dubna v Číně. Tento termín odpovídá i předchozím odhadům.

Design iQOO Neo 6 podle renderů

Renderované obrázky iQOO Neo 6 nejsou moc kvalitní, takže je berme s rezervou. Ale i přesto nám nabízí alespoň rámcový pohled na design telefonu. Kolem displeje jsou velmi úzké rámečky, jen brada je mírně širší. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Na pravé hraně najdeme kolébku hlasitosti a napájecí tlačítko. Zadní panel je podle obrázku vyveden v zářivě oranžové barvě, kterou najdeme i u starších telefonů iQOO a nebo i u řady Vivo X70. Modul hlavního fotoaparátu je čtvercový s třemi senzory a LED bleskem. K tomu tipař, který snímky zveřejnil dodává, že na trh půjde telefon, kromě oranžové barvy, ještě v barvě modré a černé.

A teď se ještě podíváme na specifikace, které zatím známe. Podle tipařů jsou prý velmi podobné parametrům telefonu iQOO 9. AMOLED displej má úhlopříčku 6,78 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 120 Hz. V obrazovce je integrovaný i snímač otisků. Jako procesor prý výrobce použije vlajkový Snapdragon 8 Gen1 a doplní jej 8/12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Baterie má údajně kapacitu 4700 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Trojitý fotoaparát tvoří 50 MPix primární senzor, 12 MPix teleobjektiv s 2× optickým zoomem a 13 MPix širokoúhlý objektiv. A to je zatím asi tak vše, co specifikacích víme.