Čínský Honor nám s novinkovými modely řady “X” konečně v březnu zamířil i do té opravdové střední třídy. Přece jen modely Honor 50 a 60 byly vyšší střední třídou a fandové toužili po něčem levnějším. Nu a právě trojice nové řady by měla jejich touho po novinkách ukojit. Po nedávném představení Honor X8 v Saúdské Arábii dnes došlo na Honory X9 a X7 v Malajsii. O tom prvním už jsme dnes informovali, takže se zbývá podívat na zoubek tomu nejnižšímu z celé řady. A upřímně moc neohromí…

Honor X7 totiž připomíná ještě ořezanějšího sourozence X8, ze kterého si ale také hodně bere. Tedy alespoň ve výbavě, protože design každého ze tří modelů řady je překvapivě velmi svébytný. Nejnižší kousek připomíná Honor 60 (nebo 50) s dvojicí kruhových modulů zadního fotoaparátu na zadní straně. V telefonu najdeme ale i poměrně zastaralé kapkovité vykousnutí displeje pro selfie kamerku, takže moderna to tedy rozhodně není. Ostudu ale neudělá, takže design samotný podle mého akutním problémem není.

Velký displej s malým rozlišením

Horší je to ale při pohledu právě na displej telefonu. Na velkou 6.74-palcovou úhlopříčku je totiž HD+ rozlišení 1600 x 720 pixelů prostě na dnešní dobu málo. A nepomůže tomu ani příjemná 90 Hz obnovovací frekvence. Procesor Snapdragon 680 je velmi slušný, ale samozřejmě nenabízí podporu 5G sítí. A příliš štědří nebyli tvůrci ani s porcí paměti, protože je k dispozici jen 4 GB RAM, ale aspoň 128 GB té vnitřní a samostatný microSD slot. A podle všeho chybí také NFC čip, ale na druhou stranu dostaneme třeba 3.5 sluchátkový jack.

Hlavní fotoaparát je v sestavě 48 Mpx + 5 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro + 2 Mpx hloubka pole. Nu a 8 Mpx selfie kamerku nádavkem. Baterie se slušnými 5000 mAh zvládne 22.5W nabíjení, což v kontextu zbytku parametrů nakonec není špatné. Pro Honor X7 ale bude zásadní nastavená cena, protože jinak nebude mít na trhu moc šancí. Tu nám ale firma zatím ještě neřekla, stejně jako přesné datum uvedení na jednotlivé trhy.