Dnes již samostatná značka Honor pilně pracuje na rozšíření svého portfolia. Letošní produkci odstartovala uvedením modelu Honor 60 SE a krátce na to došlo na MWC v Barceloně i na uvedení prémiové řady Magic 4. Dále jsme se na začátku tohoto měsíce dočkali i telefonu X8 a nyní je na světě i telefon Honor X9. Ten výrobce v tichosti uvedl na malajsijském trhu. Rovnou ale dodejme, že nově uvedený model má téměř stejné parametry jako loňský model Honor X30.

Hlavní specifikace modelu Honor X9

Honor X9 má poměrně velký 6,81 palcový IPS LCD displej s rozlišením 2388 × 1080 pixelů. Ve středu jeho horní části je „díra“ pro přední kameru a obnovovací frekvence dosáhla na 120 Hz. Samotná přední kamera má 16 MPix. Hlavní fotoaparát leží ve velkém kruhovém modulu a je poskládaný z 48 MPix primárního senzoru a dvou 2 MPix snímačů pro makro focení a zachycení hloubky ostrosti. V souvislosti s modulem hlavní kamery musíme říci, že také design Honoru X9 je stejný jako u loňského modelu X30.

Telefon pohání procesor Snapdragon 695, který zajistil podporu 5G sítí. S čipsetem do páru jde 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. U paměťové konfigurace najdeme snad jediný rozdíl ve srovnání s čínským modelem X30. Ten totiž dostal 6/12 GB RAM a 128/256 GB interní paměti. Baterie má solidní kapacitu 4800 mAh a má i podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Konektivitu zastupuje slot pro dvě SIM karty, 5G, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1, GPS a port USB-C. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Magic UI 4.2.

Na malajsijském trhu jdou do prodeje tři barevné varianty, jmenovitě Midnight Black, Titanium Silver a Ocean Blue. Cenu a termín zahájení prodejů ale výrobce, bohužel, neuvedl. Každopádně se proslýchá, že později se Honor X9 dostane i na další globální trhy. Dále se proslýchá i to, že v přípravách pro globální trhy je i model Honor X7, ale s nejvyšší pravděpodobností opět půjde o přeznačenou verzi modelu Honor X30i, který je zatím exkluzivní jen pro čínský trh.