Jaro už je tu v plné síle a krásné slunečné počasí láká k výletům do přírody. Je si pravda, že dnešní přechod na letní čas mnohým z nás trochu zamotal hlavu, ale nedělní odpoledne si přesto můžeme pěkně užít. A to třeba i u naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny. Ta je tu pro vás jako vždy připravena bez ohledu na gepolitickou situaci, změnu času nebo rozmary počasí.

Minulé Vychytávky z Číny se nesly v duchu herních propriet pro nadšence, kteří své volné chvíle tráví hraním her, ať už těch počítačových nebo mobilních. Dnes si ale dáme tři tipy, které sice patří do světa moderních technologií, ale každý z nich je z jiného soudku. Ovšem stále platí to, že si z našich tipů vybere každý a neutratí při tom nějaké extra velké peníze.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Malá chytrá krabička 3 v 1

Audio produkty pro přehrávání a záznam se neustále zmenšují v souvislosti s nároky na jejich použití. Doby, kdy jsme u pasu nosili velké Walkmany jsou už dávno pryč a na trhu se objevují zařízení, která v sobě hezky skloubila přehrávač, hlasový záznamník a úložiště dat. Mezi ně patří i tato miniaturní krabička značky Savetek. Její velikost je pouhých 47 × 18 × 6,5 mm s kapacitou paměti minimálně 8 GB. Má zabudovaný mikrofon, takže poslouží jako malý diktafon. Vzhledem k tomu, že podporuje audio formáty MP1, MP2, MP3, WAV a má slot pro sluchátka, dá se pohodlně použít i jako přehrávač hudby. V balení najdeme i datový kabel, takže přetažení dat z notebooku také není problém. Navíc ani cena není zničující a podle kapacity paměti začíná ve slevě na 9,32 dolaru.

Něco pro rybáře

Pokud patříte do skupiny, které ostatní říkají „tiší blázni“, možná vás zaujme náš další tip. Jde totiž o vychytávku pro rybáře, kteří chtějí mít přehled o pohybu ryb v jejich lovištích. Tento malý přenosný echo lokátor vám na barevném 3,5 palcovém displeji zobrazí nejen teplotu vody, ale také její hloubku a obrys dna. Samozřejmě detekuje i pohyb ryb. Vše se na displeji zobrazuje v přehledném grafu a do interní paměti sonaru se před vypnutím uloží jeho nastavení. Součástí balení je i bezdrátový senzor. Cena této hračky pro rybáře je ale trochu vyšší a i ve slevě na Aliexpress je 113,20 dolaru.

Bezdrátová tetovací pistole

Poslední dnešní tip se může hodit tatérům a nebo odvážným kreativcům, kteří si sami na své kůži chtějí vyzkoušet své tatérské umění. Jde totiž o malou bezdrátovou tetovací pistoli, která je podle výrobce kompatibilní se všemi standardními tetovacími jehlami. Baterie pistole má kapacitu 1950 mAh a údajně vydrží na jedno nabití 6 až 8 hodin provozu. Cena pistole začíná na 36,73 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.