Představení telefonů řady Xiaomi 12 na čínském trhu už máme dávno za sebou. Za sebou máme také uvedení těchto tří strojů na globálních trzích. Ovšem víme, že tímto se série neuzavřela a přibydou do ní ještě dva modely, jmenovitě Xiaomi 12 Lite a 12 Ultra. Už podle názvů je jasné, že se tyto dva chystané modely pohybují na opačných stranách spektra specifikací. Zatím co model Ultra bude patřit mezi high-endové stroje, model Lite je připravený pro ty, kteří dávají přednost dobrému poměru cena/výkon s důrazem na nižší cenu.

A právě nižší cena je tím, čím na sebe může telefon Xiaomi 12 Lite upozornit. Ostatní telefony v sérii totiž patří mezi dražší kusy na trhu. Takže právě model Lite je zajímavým pro ty, kteří si chtějí pořídit telefon z řady Xiaomi 12 a nezaplatit za něj majlant. Pro ty, kteří na tento model čekají, máme dobrou zprávu. Na uvedení může dojít už brzy na vybraných evropských a asijských trzích. Ale ještě než se tak stane, podíváme se, co o jeho specifikacích a výkonu říká testovací výpis Geekbench, který zveřejnily stránky MySmartPrice.

Výsledky a parametry Xiaomi 12 Lite podle Geekbench

Xiaomi 12 Lite prošel testy Geekbench s kódovým označením 2203129G. Z výpisu jako vždy vyčteme jen pár informací o specifikacích, ale přesto se na ně pojďme podívat. Co se procesoru týče, jde o osmi jádrový čipset s označením “Taoyao” se základní taktovací frekvencí 1,80 GHz. Maximální takt je 2,40 GHz a vidíme, že GPU je Adreno 642L. To jasně naznačuje, že jde o procesor Snapdragon 778G, který je poměrně výkonný. Při testech jej doplnilo 8 GB operační paměti a systém Android 12, ke kterému výrobce přidá i nadstavbu MIUI 13. Výše zmíněnému odpovídá i výsledné skóre. V Single-Core testu telefon nasbíral 788 bodů a ve více jádrovém testu pak 2864 body.

Dále o telefonu Xiaomi 132 Lite víme, že má 6,55 palcový AMOLED displej, který je podle oficiálních renderů zakřivený a má rozlišení FullHD+. Jeho obnovovací frekvence dosáhla na 120 Hz. Neměla by prý chybět ani podpora Always-On-Display. Hlavní fotoaparát je podle renderů trojitý s primárním 64 MPix senzorem. Tento snímač údajně doplní širokoúhlý objektiv a makro objektiv. Kapacita baterie bude buď 4500 mAh nebo 5000 mAh s podporou rychlého nabíjení s výkonem 67 W. A proslýchá se i to, že si Xiaomi 12 Lite vypůjčí některé specifikace telefonu Xiaomi Civi 2, který výrobce chystá výhradně pro čínský trh.