Kdo by neznal telefony Pixel společnosti Google, že? Každým rokem na podzim Google uvede jejich novou generaci a na jaře se můžeme těšit na jejich “odlehčenou” verzi s označením A. Ne jinak tomu bude i letos, i když kolem telefonu Google Pixel 6A se točí mnoho spekulací. Jednou z nich je například ta, že představení verze Pixel 6A je odložené, protože i společnost Google zasáhl nedostatek čipů. Zároveň víme i to, že Google chystá na květen/máj svou pravidelnou vývojářskou konferenci I/O. Na ní zpravidla uvádí novinky z oblasti technologií a nebojí se ani uvedení novinek hardwarových.

Vzhledem k tomu, že nás uvedení levnější verze vlajkových telefonů Pixel 6 zajímá, půjdeme se podívat na síť, co u termínu představovačky nyní říkají známí tipaři. Máme totiž potvrzeno, že vývojářská konference společnosti Google proběhne v termínu 11. a 12. května /mája. Víme i to, že na na ní Google zveřejní podrobnosti o nové iteraci systému Android, tedy o beta verzi Android 13. A také bychom se mohli dozvědět i informace o jejím postupném zavádění.

Bude telefon Google Pixel 6A uvedený na konferenci I/O?

Termín konference I/O tedy známe. Je jen otázkou, zda na ní Google představí i telefon Google Pixel 6A. Nu a podle poslední zvěsti dobře informovaného tipaře Jona Prossera je to velmi pravděpodobné. Doslova na svém twitterovém účtu uvádí, že z toho co pochopil, bude telefon Google Pixel 6A na konferenci představen. Zároveň se dozvíme i něco o chystaných hodinkách Pixel Watch. To ale podle tipaře neznamená, že se telefon Pixel 6A okamžitě objeví na trhu.

 

Prosser totiž tvrdí, že představení telefonu sice proběhne na vývojářské konferenci Google I/O, ale jeho uvedení na trh se posouvá až na 28. července/júla letošního roku. Chytré hodinky Pixel Watch, o kterých na konferenci také Google bude informovat, budou uvedeny až společně s telefony řady Pixel 7. A kdy to bude? Tipař tvrdí, že představovačka se uskuteční klasicky na podzim, v říjnu/októbri.