Čínský gigant Vivo patří k předním světovým výrobcům telefonů a jeho aktivity začínají narůstat i u nás. V portfoliu jim ale stále chybí ohebný telefon, který je v dnešní době jasnou vstupenkou do té opravdu vybrané společnosti. Vyžaduje totiž jen tu high-end technologie a velké investice, které si nemůže dovolit jen tak někdo. Příslušnost k mobilní smetánce je samozřejmě pro každého výrobce věcí stavovské cti a tak Vivo už dlouho pracují právě na vlastním ohebném modelu. A chystaný Vivo Fold X už má konečně i oficiálně potvrzené datum představení.

Původně se ve spojitosti s představením Vivo Fold X spekulovalo o dubnovém termínu, ale firma si nakonec ještě pospíší. Dnešní upoutávka na jejich sociálních sítích tak zve na 28. březen, kdy nám prý představí „něco úžasného“. A publikovaný obrázek nenechá nikoho na pochybách, že se hovoří právě o ohebném telefonu. Tím bude právě Vivo Fold X, který by tak měl započít éru nové řady „X“. Původně měli Vivo na podobné věci sérii NEX, ale ta byla nedávno poslána k ledu.

High-end vybavení včetně pokročilého zoomu fotoaparátu

Na internetu už je také dostupných dostatek informací, abychom si o Vivo Fold X mohli udělat konkrétní obrázek. Vnitřní ohebný OLED displej prý bude 8-palcový s QHD+ rozlišením a 120 Hz a bude se zavírat „dovnitř“. Tedy podobně jako modely Galaxy Fold od Samsungu. Výbava zahrnuje čipset Snapdragon 8 Gen 1 nebo 4600 mAh baterii s 80W klasickým, či 50W bezdrátovým nabíjením. Hovoří se také hned o čtveřici senzorů zadního fotoaparátu s pokročilými možnostmi zoomu. Jen ta cenu určitě nebude zrovna lidová… I když naděje umírá poslední.

Vivo Fold X

Kromě ohebné novinky asi představovačka ukáže i další velmi zajímavé kousky ze stáje značky Vivo. K těm má patřit i špičkový model Vivo X Note s přerostlým 7-palcovým displejem a high-end vybavením. Konečně se prý také dočkáme i tabletu Vivo Pad na který se čeká už velmi dlouho. Ten také vypadá nadějně a nabídne slušný výkon se Snapdragonem 870 nebo 120 Hz 2.5K displej.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.