Vlajkové procesory neodmyslitelně patří k prémiovým telefonům. A každý výrobce čipsetů se snaží, aby aspoň jeden špičkový procesor za rok uvedl na trh. Dnes v podstatě můžeme říci, že se tohoto úkolu se ctí zhostili všichni etablovaní producenti. Svou vlajku má MediaTek, který Dimensity 9000 představil už v listopadu/novembri loňského roku. V těsném sledu za ním spatřil světlo světa čipset Snapdragon 8 Gen1 společnosti Qualcomm. Nejdéle jsme čekali na prémiový čipset Exynos 2200 společnosti Samsung. Ten výrobce představil až na začátku letošního roku. Ale vraťme se zpět ke společnosti Qualcomm. U ní jsme si totiž zvykli na to, že ke svému vlajkovému procesoru vydává i jeho přetaktovanou „plusovou“ verzi, letos to tedy bude Snapdragon 8 Gen1 Plus.

O tom, že Qualcomm připraví mírně vylepšený vlajkový procesor se začalo spekulovalo téměř hned po vydání Snapdragonu 8 Gen1. Bylo proto jen otázkou času, kdy na jeho uvedení dojde. Samozřejmě také mnozí výrobci chytrých telefonů hlásili, že mají v plánu v druhé půlce letošního roku vydat telefony s tímto čipsetem, takže tipaři odhadovali, že Qualcomm představí „plusovou“ verzi procesoru ještě v prvním pololetí 2022. A to nyní exkluzivně potvrdil i tipař Yogesh Brar na stránkách Onsitego.

Co tipař odhaduje u procesoru Snapdragon 8 Gen1 Plus

Původní Snapdragon 8 Gen1 je postavený na 4nm výrobním procesu společnosti Samsung. Model Snapdragon 8 Gen1 Plus bude taky postavený na 4nm procesu, ale společnosti TSMC, kam Qualcomm přesunul výrobu. Díky tomu bude chystaný čipset podstatně efektivnější. Tipař také uvedl, že nový čipset Qualcomm oficiálně představí v květnu/máji. A to vlastně koresponduje s uváděním telefonů s tímto procesorem ve druhé polovině roku.

První telefony s čipsetem Snapdragon 8 Gen1 Plus se tedy mohou objevit už v červnu/júni. Zájem o něj mají společnosti Motorola, Lenovo, OnePlus a Xiaomi. Tipaři ale odhadují i to, že o chystaný procesor už projevil zájem i Samsung pro své skládací stroje Galaxy Z Flip 4 a Galaxy Z Fold 4.