Značka Realme má velmi obsáhlé portfolio chytrých telefonů. Najdeme v něm stroje napříč všemi třídami od těch nejlevnějších až po ty dražší prémiové modely. A právě levné telefony spadají do produktové řady C. Vzpomeňme například na loňský model Realme C21 s procesorem Helio G35 a cenou zhruba 120 dolarů. A nebo letošní model C35 s procesorem Unisoc T616. Nově se na trhu objevil i telefon Realme C31, který je opět levný, ovšem za jeho nízkou cenou stojí několik kompromisů v parametrech. Tím hlavním je použitý procesor, který jako u modelu C35 pochází z dílen Unisoc.

Hlavní parametry telefonu Realme C31

Pokud bychom chtěli srovnat právě vydaný telefon Realme C31 s jeho loňským předchůdcem C21, musíme vyzdvihnout jeho vylepšený design zadního panelu. Čelní panel je v podstatě stejný s relativně úzkými rámečky, širší bradou a kapkovitým výřezem nad displejem. Obrazovka samotná je typu LCD, má úhlopříčku 6,5 palce a rozlišení HD+. Obnovovací frekvence dosáhla na 120 Hz a užitná plocha na 88,7 %.

V úvodu jsme zmínili, že tento nový telefon pohání procesor Unisoc. Konkrétně jde o model T612, který je postavený na 12nm výrobním procesu. Doplnily jej 3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště v první paměťové verzi. Druhá verze má 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Interní úložiště lze v obou případech rozšířit až o 1 TB. Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh, ale podporuje „jen“ nabíjení s výkonem 10 W. Proto nabíjení akumulátoru bude trvat poměrně dlouho. Snímač otisků najdeme na hraně přístroje. Konektivitu zastupuje 4G, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 2,4 GHz/5 GHz, GPS, Beidou, Galileo, port USB-C a 3,5 mm audio jack. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Realme UI R Edition.

Jestli vám až doposud připadají specifikace Realme C31 poměrně skromné, totéž platí i pro foto výbavu. Přední kamera, uložená v kapkovitém výřezu, má 5 MPix. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 13 MPix snímačem, makro objektivem a monochromatickým senzorem. Rozlišení druhého a třetího snímače výrobce neuvádí. A jak je na tom Realme C31 s cenou? Telefon je uveden na indonéském trhu, kde verze s 3 GB/32 GB přijde na zhruba 110 dolarů. Verze s 4 GB/64 GB stojí přibližně 120 dolarů. Na trh jdou dvě barevné varianty, jmenovitě Light Silver a Dark Green.