Pokud se vám zdá, že je v segmentu herní telefonů letos malý výběr, můžete se pomalu začít těšit na další přírůstek. Svůj termín představení má totiž už také řada Black Shark 5. Asi není potřeba připomínat, že Black Shark je sub značkou společnosti Xiaomi a specializuje se na produkci herních strojů s velmi dobrým poměrem cena/výkon. O letošních herních telefonech Black Shark se mluví už poměrně dlouho a někteří z odvážnějších tipařů dokonce odhadovali, že výrobce telefony uvede už v únoru/februári.

Tento termín tipařům ale nevyšel, ovšem ten březnový vyjde určitě. Značka Black Shark totiž na čínském Weibo potvrdila, že řada Black Shark 5 má naplánovanou představovačku na 30. března/marca. Uvedení proběhne na čínském trhu od 19 hodin tamního času. Tipaři po vydání upoutávky odhadují, že výrobce uvede dva modely, konkrétně Black Shark 5 a Black Shark 5 Pro. Z upoutávky sice parametry chystaných telefonů nevyčteme, ale můžeme se podívat na to, co zveřejnili certifikátoři Tenaa a 3C.

Řada Black Shark 5 a její specifikace podle Tenaa

Oběma certifikacemi prošla řada Black Shark 5 v únoru/februári. Tenaa uvedla, že standardní model má 6,67 palcový AMOLED displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů a integrovaným snímačem otisků. Procesor zde není přesně specifikovaný, ale může jít o Snapdragon 888 Plus nebo i o Snapdragon 870. Doplní jej 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Kapacita baterie dosáhla na 4650 mAh s nabíjením buď 100 W nebo dokonce 120 W. Přední kamera má podle Tenaa 13 MPix a hlavní fotoaparát má primární 64 MPix senzor.

Model Black Shark 5 Pro má ve výpisu Tenaa uvedeno, že má stejnou obrazovku jako standardní model. A stejně jako u standardního modelu certifikátoři přesně nespecifikovali typ procesoru. Ale je víc než jisté, že jde o vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen1. Paměťová konfigurace je velmi slušná a jde o 8/12/16 GB RAM a 256/512 GB vnitřní paměti. Co se kapacity baterie a rychlého nabíjení týče, je stejné jako u modelu Black Shark 5. Ale tipaři se v tomto případě přiklánějí k nabíjení s výkonem 120 W. Stejné rozlišení má i přední kamera, tedy 13 MPix a hlavní fotoaparát dostane 108 MPix primární senzor. Dodejme ještě, že oba modely mají trojitou hlavní kameru.