Společnost OnePlus má pro letošní rok poměrně velké plány na vydání několika nových telefonů. Přestává tak být výrobcem, který se soustředí pouze na pár vlajkových strojů, které během roku pošle na trh. Tak tomu bylo ještě před vytvořením produktové řady Nord a vlastně i před spojením se společností Oppo. Před pár dny jsme viděli seznam telefonů, které OnePlus letos představí a nutno říci, že se máme na co těšit. Ovšem letos nezůstane jen u představovaček telefonů. Společnost OnePlus totiž plánuje i uvedení svého historicky prvního tabletu OnePlus Pad.

O přípravách tabletu OnePlus Pad se tipaři začali nesměle zmiňovat už v létě loňského roku. Vydání tabletu tak můžeme jednak přičíst zvýšenému zájmu uživatelů o tento produkt, ale zároveň také spojení OnePlus a Oppo. Připomeňme, že obě společnosti a také značka Realme spadají do skupiny BBK Electronics, přičemž jak Oppo, tak i Realme mají své tablety už na trhu. Proto nás zajímá, jaké parametry dostane chystaný tablet OnePlus, který bude zřejmě debutovat v první polovině letošního roku.

Odhadované specifikace OnePlus Pad

S odpovědí na tuto otázku přispěchal tipař ShadowLeak a na Twitteru zveřejnil hlavní parametry tabletu OnePlus. Tipař odhaduje, že OnePlus Pad dostane poměrně velký 12,4 palcový OLED displej s rozlišením FullHD+. Dále tvrdí, že nebude chybět ani podpora 5G sítí, a to díky použitému procesoru Snapdragon 865. Čipset doplní 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Špatně nevypadá ani kapacita akumulátoru, kterou tipař odhaduje na 10900 mAh. A výrobce nezapomněl ani na podporu rychlého nabíjení s výkonem 45 W.

K dalším specifikacím tabletu patří boční snímač otisků prstů a také 3,5 mm audio jack. Operačním systémem je Android 12 a nechybí prý ani podpora Bluetooth 5.1. Nesmíme zapomenout ani na foto výbavu, ve které je podle tipaře přední 8 MPix kamera a zadní duální fotoaparát s 13 MPix a 5 MPix senzory. A k parametrům přihodíme i odhadovanou cenu za verzi s 6 GB/128 GB, která se na čínském trhu prý bude pohybovat kolem 2999 jüanů, což je zhruba 471 dolarů. Kromě toho také víme, že OnePlus Pad je už ve výrobní fázi pro evropské a euroasijské trhy.