Korejský gigant Samsung nám naservíroval informace o nových levných modelech Galaxy M33 5G a M23 5G už na začátku března. Dočkali jsme se ale jen hrubého nástřelu parametrů, bez dalších detailů o konkrétní dostupnosti a hlavně cenách. Na vše jsme si tak museli chvíli počkat, ale dnes už se dostaly na svět i konkrétní informace o obou modelech. A jsou navíc zajímavé a relevantní i pro náš region, protože odhalují přesné ceny a data uvedení na německý trh. Takže k nám jen skok.

Jako obvykle míří modely řady M čistě do střední třídy, i když bychom si ceny vzhledem k výbavě asi představovali lehce nižší. Přece jen je v této kategorii poměrně “narváno”, zejména díky dlouhodobě skvělým modelům od Redmi nebo Realme. Samsung Galaxy M23 5G se 4 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti totiž v Německu odstartuje s cenou 289 euro. A o chlup lepší Galaxy M33 5G pak v kombinaci 6 GB + 128 GB bude stát 349 euro. To není zrovna málo.

Galaxy M23 5G

Galaxy M33

Výbava je na poměry dnešní střední třídy totiž slušná, ale za ty peníze rozhodně neohromí. Levnější M23 5G tak nabídne třeba 6.6-palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz, nebo procesor Snapdragon 750G. Kromě paměťově poddimenzované základní verze budou pak i varianty se 6 GB RAM. Hlavní fotoaparát je trojitý s 50 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro senzory a 8 Mpx selfie kamerkou. Baterie je slušná s 5000 mAh, ale opět se projevuje bolístka Samsungu s pomalým 25W nabíjením. Potěší tak alespoň Android 12 s nadstavbou One UI 4.1

Galaxy M33 5G

To vybavenější Galaxy M33 5G raději sází na čipset domácí provenience, konkrétně Exynos 1280. Displej je v podstatě identický 6.6-palcový LCD s FullHD+ a 120 Hz, ale tady už bychom asi čekali AMOLED. Paměti bude také více variant a dostaneme se až na 8 GB. Stejně tak fotoaparát má jeden senzor navíc a nabízí 50 Mpx + 8 Mpx ultra-wide +2 Mpx makro + 2 Mpx hloubka pole. Baterie je také shodná a nedočkáme se ani navýšení rychlosti nabíjení. Za ty peníze podle mého asi lehce nedostatečné parametry.