Současná generace vlajkových modelů značky OnePlus má stále oficiálně jen jeden model a to OnePlus 10 Pro. Ten byl navíc oficiálně představen jen na čínském trhu na začátku ledna a na globální uvedení se stále ještě čeká. Spekulace zasvěcených zdrojů hovořily o pravděpodobném termínu koncem března, ale nešlo o nic oficiálního. Dnes si ale konečně můžeme odškrtnout i finální datum představení globální verze tohoto kousku. Zástupci firmy to potvrdili na sociálních sítích a do konce března to nakonec opravdu stihnou. I když jen tak tak…

Kýženým dnem D se totiž stane 31. březen, přesně v 15.00 našeho času. Mezi potvrzenými globálními trhy je kromě Severní Ameriky a Indie také Evropy, takže se fanoušci pomalu mohou začít chystat. Spolu s tímto telefonem by měly být nově k mání i sluchátka OnePlus Buds Pro v barvě Radiant Silver. Ale tam je také ještě možná diferenciace podle jednotlivých regionů. Každopádně se na představovačku určitě podíváme a obratem o ní budeme informovat i naše čtenáře.

Nic nového pod sluncem

OnePlus 10 Pro by měl být výbavou zcela identický se svojí původní čínskou verzí, takže se asi žádných změn opravdu nedočkáme. Dostaneme tak solidní vlajkovou loď nové generace, které na absolutní špičku ale vždy nějaký ten kousek schází. Telefon má výborný 6.7-palcový LTPO 2.0 AMOLED panel s 2K rozlišením, 120 Hz a 1300 nity maximálního jasu. O výkon se pak stará Snapdragon 8 Gen 1 s dostatečnými porcemi paměti. Hlavní fotoaparát má trojici senzorů, 48 Mpx primární Sony IMX789 s OIS doplní 50 Mpx ultra-wide Samsung ISOCELL J1 a 8 Mpx telefoto s 3.3x zoomem a OIS. Fotoaparáty jsou samozřejmě kalibrovány ve spolupráci s legendou Hasselblad. Špičková je i 5000 mAh baterie s 80W SuperVOOC nabíjení a 50W AirVOOC bezdrátovým nabíjením.

Jedinou nezodpovězenou otázkou tak zůstává globální cena, ale jde o otázku zásadní. V Číně byla 8GB+128GB verze k dostání za v přepočtu 737 dolarů, takže můžeme realisticky čekat něco kolem tisíce dolarů / euro. A to není zrovna málo.