Možná si vzpomenete na telefon Motorola Frontier, o kterém tipaři mluví už docela dlouho. Na začátku roku jsme měli možnost zjistit, že Motorola, potažmo její matka Lenovo, chystají vlajkový telefon, který nezná kompromisy. Tipaři u něj avizovali procesor Snapdragon 8 Gen1, vysokou obnovovací frekvenci displeje a skvělou foto výbavou, kdy třešničkou na dortu je 200 MPix senzor Samsung S5KHP1. Nu a designéři připravili jeho první renderované snímky. Dokonce se spekulovalo i o podpoře super rychlého nabíjení s výkonem 125 W.

V té době ještě ale Motorola neoznámila, že by měla nabíjení s výkonem 125 W připravené ke komerčnímu využití. Nicméně včera na síti takové nabíjení připravené k použití potvrdil šéf společnosti Lenovo. Vzápětí na to se objevilo několik informací, že toto nabíjení bude poprvé použito u telefonu Motorola Frontier.  A k tomu dodává náš dobře známý tipař Digital Chat Station, že velmi rychlé nabíjení použije i společnost Lenovo u svého chystaného vlajkového stroje s procesorem Snapdragon 8 Gen1, který vydá v řadě Lenovo Legion.

Odhadované specifikace Motorola Frontier

Protože tipař Digital Chat Station je velmi agilní, odhaduje, jaké parametry může mít Motorola Frontier a také chystaný telefon Lenovo. Nejdřív se tedy podívejme na telefon Motorola. Prý má 6,67 palcový zakřivený OLED displej s FullHD+ rozlišením a vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz. V “díře” v obrazovce leží přední kamera s 60 MPix. O primárním senzoru hlavního fotoaparátu tipař tvrdí, že má 194 MPix a velikost 1/1,5 palce. Dále potvrdil 125 W kabelové nabíjení a 30 W nebo 50 W bezdrátové nabíjení. Představení telefonu Motorola Frontier očekáváme ve druhé polovině letošního roku.

O telefonu Lenovo Legion Digital Chat Station tvrdí, že má také 6,67 palcový OLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 144 Hz. Obrazovka je ale plochá a v “díře” v její horní části prý leží 16 MPix přední kamera. Primární senzor hlavního fotoaparátu má údajně 50 MPix. Dále se domnívá, že baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje 68 W kabelové nabíjení. Kdy ale Lenovo tento telefon představí zatím není známo.