O telefonech společnosti Huawei už neslýcháme tak často jako před několika lety. Svůj velký podíl na tom mají americké sankce, které poměrně okleštily výrobu nových telefonů pro globální trhy. Navíc pro tyto trhy je omezená i podpora 5G sítí a služeb a aplikací Google, takže zájem o ně není už tak velký. Ale Huawei se nechce vzdát své mobilní divize a tu a tam na globální trh nějaký telefon pošle. Vzpomeňme například na model Nova 9 SE, který se prodává i na českém trhu. A podle posledních informací společnost chystá i model Huawei MGA-AL00, který právě prošel čínskou certifikací Tenaa.

I když v certifikačním výpisu nejsou snímky telefonu Huawei MGA-AL00, můžeme podle specifikací odhadnout, že jde o stroj střední třídy. Může tedy spadat do řady Huawei Y a nebo dokonce do série Huawei Enjoy. Navíc to není poprvé, co o tomto modelu slyšíme. Už v lednu/januári letošního roku prošel certifikací 3C. Takže Huawei jej možná uvede ještě do konce tohoto měsíce nebo na začátku měsíce příštího.

Specifikace Huawei MGA-AL00 podle Tenaa

Souhrn specifikací začneme rozměry telefonu Huawei MGA-AL00. Ty jsou 168,3 × 77,7 × 8,98 mm při hmotnosti 199 gramů. Telefon má displej typu OLED s rozlišením 1600 × 720 pixelů a úhlopříčkou 6,75 palce. Snímač otisků najdeme na hraně zařízení. O použitém procesoru výpis říká, že je osmi jádrový s taktovací frekvencí 2,0 GHz. Zda jde o čipset z dílen MediaTek nebo Qualcomm těžko odhadnout. Je ale pravděpodobné, že podporu 5G sítí čipset nenabídne.

V rámci paměťových konfigurací zde najdeme 4 GB, 6 GB a 8 GB operační paměti a 64 GB a 128 GB interního úložiště. To je možno dále rozšířit pomocí paměťové karty. A asi nikoho nepřekvapí, že telefon poběží na operačním systému Harmony OS. Ve foto výbavě najdeme přední kameru s rozlišením 8 MPix. Zadní hlavní fotoaparát je duální, ale rozlišení jednotlivých senzorů Tenaa neuvádí. Zato ve výpisu vyčteme, že baterie má kapacitu 6000 mAh, což je i na dnešní poměry hodně. Rychlost nabíjení ale opět Tenaa neuvedla. Ovšem když se podíváme na dřívější certifikaci 3C zjistíme, že je to nabíjení s výkonem 22,5 W.