V poslední době se poměrně dost mluví o značce Vivo. Tipaři totiž odhalili, že pracuje hned na několika telefonech, které prý může už brzy představit. Víme například o modelu Vivo X Note, skládacím telefonu X Fold a telefonech řady Vivo X80. Ovšem už dlouho se na síti objevují informace také o tabletu Vivo Pad a telefonu sub značky iQOO, iQOO Neo 6.

Termín představení všech těchto zařízení zatím výrobce neoznámil, ale naštěstí tu opět máme tipaře, kteří vědí své. A půjdeme rovnou za tím nejpovolanějším, kterým je náš dobrý známý Digital Chat Station. Tipař se domnívá, že všechna zařízení Vivo představí v průběhu příštího měsíce. Dodává, že modely Vivo X Note, Vivo X Fold a Vivo Pad výrobce uvede v první polovině měsíce dubna/apríla. Stejně tak by v tomto období mělo dojít i na uvedení telefonu iQOO Neo 6. Řada Vivo X80 pak bude představena až na konci dubna.

Souhrn specifikací Vivo X Note, X Fold a Vivo Pad

Protože telefony Vivo X Note, X Fold a tablet Vivo Pad budou debutovat nejdříve, shrneme si, co o nich zatím víme. Vivo X Note prý má 7 palcový E5 AMOLED displej s QHD+ rozlišením, 120 Hz obnovovací frekvencí a integrovaným snímačem otisků. Pohání jej Snapdragon 8 Gen 1 a baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 80 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení. Hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix, 48 MPix, 12 MPix a 8 MPix snímače.

Vivo X Fold je první skládací telefon značky Vivo. Údajně má 8 palcovou vnitřní AMOLED obrazovku a vnější 6,5 palcový AMOLED displej. Oba displeje mají rozlišení FullHD+, obnovovací frekvencí 120 Hz a je tu i ultrazvukový snímač otisků. Zařízení pohání Snapdragon 8 Gen1 a baterie má kapacitu 4600 mAh. Je prý pravděpodobné, že hlavní fotoaparát je stejný jako u X Note.

Tablet Vivo Pad může mít 11 palcový displej s rozlišením QHD a 120 Hz obnovovací frekvencí. Jako procesor výrobce použil Snapdragon 870. Baterie má podle tipařů kapacitu 8040 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 44 W. Přední kamera dostala 8 MPix a zadní kamera je duální se dvěma 13 MPix senzory.