Společnost Motorola s velkou slávou představila loni na čínském trhu prémiový telefon Moto Edge X30. S velkou slávou proto, že šlo o světově první telefon s vlajkovým procesorem Snapdragon 8 Gen1. Samozřejmě jsme se tohoto modelu dočkali i my, globální uživatelé. Ovšem pro nás výrobce telefon přejmenoval a na konci února/februára představil jako Moto Edge 30 Pro. A protože k Pro verzi jde hezky do páru i standardní verze, vypadá to, že se už brzy dočkáme i modelu Motorola Edge 30.

Že se uvedení modelu Motorola Edge 30 blíží naznačují i certifikace, které si postupně telefon na své konto připisuje. Víme, že se model Edge 30 objevil v databázi TDRA a má za sebou i certifikaci Wi-Fi Alliance a EEC. Dokonce jsme ho zaregistrovali i na benchmarkové platformě Geekbench. A nyní čerstvě získal i thajskou certifikaci NBTC. Tou prošel s kódovým označením XT2203-1, alespoň se o tom zmiňují stránky MySmartPrice. Z certifikace dále zjistíme, že telefon byl vyroben ve Spojených státech podporuje 5G, GSM, WCDMA LTE a NR.

Odhadované specifikace Motorola Edge 30

Víc se toho z certifikačního výpisu NBTC nedovíme, ale můžeme si v klidu shrnout, co zatím o telefonu Motorola Edge 30 zjistili tipaři a co vyčteme z předchozích certifikací. Například benchmarkový test Geekbench odhalil, že telefon pohání procesor Snapdragon 778G Plus. Při testech byl spárovaný s 8 GB operační paměti a systémem Android 12. Je ale pravděpodobné, že na trh půjdou i jiné paměťové konfigurace.

Tipaři dále odhadují, že POLED displej má úhlopříčku 6,7 palce a rozlišení FullHD+. Obnovovací frekvence obrazovky údajně dosáhne na 144 Hz. Přední kamera prý má 32 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 108 MPix primární senzor, 16 MPix širokoúhlý objektiv a 8 MPix teleobjektiv s 3× zoomem a podporou OIS. Baterie může mít kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 30 W. Tyto specifikace ale nejsou potvrzené, takže se snad už brzy dozvíme něco konkrétního přímo od výrobce.