Značka Hisense je dalším z čínských gigantů s velmi širokým polem působnosti. Určitě jste ji zaregistrovali i na našem trhu, kde boduje zejména výbornými chytrými televizemi. Osobně už mám jeden jejich kousek doma a troufám si tvrdit, že jde často o modely s vítězným poměrem cena / výkon. Firma ale u nás také prodává velmi dobré pračky, ledničky a další spotřebiče. Na globálním trhu pak jsou k mání třeba i jejich telefony a spousta další elektroniky. Nově třeba velmi zajímavá e-čtečka Hisense Hi Reader.

Čtečky elektronických knih jsou pro mnohé z nás nezbytná zařízení, zcela nutná k životu. V této souvislosti mohu zmínit třeba dobré zprávy o (konečně) jednoduché dostupnosti produktů značky KOBO. Ale zpět k nové čtečce Hisense. Hi Reader se dnes představil čínskému publiku a na první pohled určitě zaujme. Primárně designem, protože se vůbec nepodobá klasickým 4:3 čtečkám. Naopak prezentuje protažený poměr stran velice podobný mobilním telefonům. Těm se ostatně přibližuje i velikostí a překvapivě v mnoha ohledech i výbavou.

Výkonný fešák už na první pohled

Po designové stránce jde o velice povedený kousek s hranatějšími křivkami. S tloušťkou 7.5 mm a váhou 177 g se navíc jedná o jednu z nejlehčích e-čteček na trhu. Displej je 6.7-palcový e-ink s hustotou pixelů 300 ppi a plochou displeje k tělu 84 %. Panel je černobílý, ale umí 36 úrovní ztlumování DC dimming a podsvícení je regulováno automaticky. Určitě je také dotykový, i když se o tom zatím nikde nemluví. Čtenáře ale potěší fyzická tlačítka na boku na otáčení stránek.

O výkon se stará procesor UNISOC T610, který jsme dokonce viděli i v některých telefonech či tabletech. Doplní ho 4 GB RAM a na knížky pak máte 64 GB úložného prostoru. Masivní je i 3000 mAh kapacita baterie, i když firma nikde neuvádí předpokládanou výdrž. Cena je nastavena na poměrně solidních 1799 juanů (tedy asi 282 dolarů) a prodávat se začne velmi brzy. Jen zatím netušíme, zda se vůbec podívá na globální trhy.