Při pohledu na kalendář už jsou určitě fanoušci značky POCO jako na trní. Loni v březnu totiž byly představeny modely řady F3 a je tak už nejvyšší čas uvítat jejího pokračovatele POCO F4. Podle všeho už ale čekání nebude mít dlouhého trvání. Tvrdí to alespoň známý indický tipster Mukul Sharma. A zároveň má i dobré zprávy pro fanoušky v našich končinách, protože prý jako první přijde na řadu představení globální verze. A teprve potom dostaneme velkolepé uvedení na, pro POCO velmi důležitém, indickém trhu.

Podle jeho slov už dokonce začala sériové výroba telefony právě globální verze POCO F4 určené pro evropské a některé eurasijské trhy. Takže v seznamu bude s velkou pravděpodobností i naše zemička. Konkrétní datum představení nikde nezmiňuje, ale určitě je už někde za rohem. Telefon samotný pak bude opět přeznačenou verzí jedné z novinek Redmi. Konkrétně se má jednat o nedávno představené Redmi K40S, což znamená poměrně solidní vybavení za dobrou cenu. Tedy pokud vycházíme z čínských cen…

Starý známý v novém balení

Redmi K40S je vybaveno Snapdragonem 870 a má tak k dispozici poměrně velmi slušný výkon. Stejně tak 6.3-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz je dobrou volbou. Paměťových kombinací je určitě také celá řada a asi budou šplhat až do 12 GB RAM a 256 GB vnitřního úložiště. Dobře vypadá i trojitý zadní fotoaparát s 50 Mpx + 13 Mpx ultra-wide + 5 Mpx telemakro senzory. Případně 32 Mpx selfie kamerka. Ani baterie pak neurazí se 4400 mAh kapacitou a 67W rychlým nabíjením. Systém Android 12 s nadstavbou MIUI 13 je pak další potvrzenou jistotou.

Čínské ceny Redmi K40S začínají na zhruba 280 dolarech, ale globální POCO F4 bude stát určitě o něco více. Kromě základní verze se určitě objeví i POCO F4 Pro a F4 GT, které se pochlubí výkonnějšími čipsety jako Dimensity 9000, respektive Snapdragon 8 Gen 1. Osobně si ale myslím, že POCO to do konce března asi nestihnout. Reálný je tak řekněme termín začátku dubna, ale rád se nechám překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.