S modely s přídomkem “FE” se Samsung vždy snaží poslat na trh cenově dostupnější alternativu k hlavní řadě. Ale seznam kompromisů je obvykle velmi krátký, takže jde o skvělou volbu pro většinu fanoušků. Na zatím poslední Galaxy S21 FE jsme ale čekali možná až příliš dlouho, protože se představil jen pár dnů před samotnými modely Galaxy S22. Příští generace se tak určitě pokusí lehce zkrátit čekací dobu. A podle dnešních spekulací by možná mohla být dokonce papírově výkonnější, než samotná hlavní řada.

Myslí si to alespoň jeden z čínských tipsterů. Podle jeho slov jsou v Samsungu nadšeni novým čipsetem Dimensity 9000 a plánují ho využít letos i ve vlastních modelech. A právě Galaxy S22 FE prý bude cílovým modelem pro tento čipset. Jde ale stále přece jen o poměrně divokou spekulaci. Samsung sice s procesory od Mediateku koketoval už v minulosti, ale pro vlajkové modely by šlo o premiéru. Na druhou stranu Mediatek v podstatě až teď poslal na trh opravdu high-end čipset. Takže je teoreticky možné všechno.

A ještě jeden kousek s Dimensity 9000 ?

To ale dnes není z divokých spekulací zdaleka vše. O Dimensity 9000 se totiž mluví v souvislosti s ještě jedním telefonem od Samsungu. Tím šťastným je Galaxy A53 Pro, který bude výkonnější verzí nedávno představeného A53 5G. Ten jak známo dostal do vínku čipset Exynos 1280, který nijak extra výkon nemá. Ale použít rovnou Dimensity 9000 ? To už je asi moc velké sci-fi. Tomu napovídá i fakt, že oba dnešní spekulativní příspěvky jsou z jednoho jediného zdroje. Takže doporučuji je brát minimálně s nadhledem.

Zítra se také vůbec poprvé začne prodávat Redmi K50 Pro a získáme tak lepší představu o reálném výkonu Dimensity 9000. Benchmarky přece jen nikdy nejsou zcela vypovídající a vždy je lepší počkat na konkrétní (nejen) uživatelské recenze. Každopádně to ale vypadá na velký hit Mediateku, spolu se sourozencem Dimensity 8100. Tvrdý konkurenční boj je prostě pro zákazníka požehnáním.