V dávných dřevních dobách si OnePlus vystačili s jediným modelem za rok. Potom přidali půl-generační řadu “T” a časem přibyly ještě i Pro varianty. Nu a nedávno pak s příchodem midrange modelů řady Nord se s telefony značky teprve pořádně roztrhl pytel. Po sloučení s OPPO se samozřejmě nějaké zpomalení také nedalo očekávat a tak nás čeká velmi nabitý rok 2022. Letos OnePlus stihli poslat na trh jen dvojici telefonů, ale to by se velmi záhy mělo změnit. A to pořádně, protože už máme jejich údajné plány.

Známý indický tipster Yogesh Brar totiž publikoval rozpis plánů OnePlus na představování telefonů na několik příštích měsíců. Mají to rozplánováno hezky rovnoměrně a skoro každý měsíc tak údajně dostaneme nějakou novinku. Navíc v seznamu s velkou pravděpodobností i nějaké ty chystané kousky chybí. Nejsou tam totiž vůbec žádné velmi levné modely řady Nord N a seznam se tak může i pořádně rozrůst. Ze skromných začátků se tak pomalu dostáváme k chrlení nových modelů ve stylu Xiaomi / Redmi či Realme. Pokrok se vším všudy.

Plány OnePlus na nové telefony v roce 2022

  • Březen – OnePlus 10 Pro (globální verze)
  • Duben – OnePlus Nord CE 2 Lite
  • Konec dubna / začátek května – OnePlus Nord 2T
  • Květen – OnePlus 10R
  • Červenec – OnePlus Nord 3 (možná jako Oneplus Nord Pro)
  • Třetí čtvrtletí 2022 – OnePlus 10 Ultra (možná jako OnePlus 10 Pro+)

plány

O všech modelech ze seznamu už něco málo na internetu proběhlo, takže jde určitě o reálné telefony. Ve výčtu nepřekvapivě schází i základní OnePlus 10, takže se možná tohoto kousku opravdu nikdy nedočkáme a letos ho firma prostě a jednoduše vynechá. Dále je také nutné mít na paměti, že ne všechny modely jsou možná plánované pro globální trhy. Třeba takové OnePlus 10R nebo Nord 2T možná spatří světlo světa jen v Indii. Ale nemáme to ještě přesně potvrzené, takže si musíme chvíli počkat. Ostatně naděje umírá poslední a třeba se plány na poslední chvíli ještě změní.