Čínská značky Honor nedávno poslala do světa špičkové designové modely řady Magic4. Zejména verze Ultimate předvedená v Číně před pár dny si zaslouženě vydobyla obří pozornost. Přece jen usurpovat první místo na žebříčku DxOMarku vůbec poprvé v historii firmy není jen tak. Každopádně ale mají v Honoru velké plány i do budoucna a na 29. března si pro nás nachystali představovačku nové levné řady „Y“. Kromě toho ale také pracují i na posledním zástupci nové generace řady Magic, konkrétně modelu Magic4 Lite.

A o tom už se nám pomalu začínají rýsovat i nějaké ty konkrétnější informace. Dobře informovaný server Appuals tak dokonce už přišel i s prvním rendery, parametry a dokonce i předpokládanými cenami Magic4 Lite. Telefon bude samozřejmě mířený do střední třídy, i když určitě níže než Honor 60. Základem má totiž být platforma Snapdragon 695, namísto S778, potažmo SD778 Plus právě u Honor 60. Designově se ale už na první pohled jedná o člena rodiny Magic4. Protože kruhový modul zadního fotoaparátu je poměrně specifický.

This slideshow requires JavaScript.

Slušná střední třída

Jinak má výbava Honor Magic4 Lite zahrnovat 6.81-palcový displej s LCD panelem, FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Selfie kamerka bude situována v průstřelu na ose displeje a telefon má lehce výraznější „bradu“. Samotný selfie snímač bude 16 Mpx a údajně má umět i 60 fps snímání videa. Zadní fotoaparát se pochlubí sestavou 48 Mpx + 2 Mpx makro + 2 Mpx, takže vcelku solidní výbava. Baterie s kapacitou 4800 mAh také vypadá na úrovni a neurazí ani 40W nabíjení. Nepřijdeme ani o 5G sítě, NFC čip a certifikaci IPX2, ale reproduktor bude asi jen mono.

Zatím také není jisté, zda se telefon představí v rámci akce 29. března, nebo zda si na něj budeme ještě muset počkat déle. Evropská cena slibuje poměrně solidní hladinu kolem 299 euro, ale samozřejmě nejde o nic oficiálního. Na výběr budou také hned tři barevné varianty telefonu, černá, modrá a stříbrná.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.