Čínská značka Honor zažívá po svém osamostatnění od mateřského Huawei v poslední době velmi úspěšné časy. Jen před pár dny se jim tak třeba podařil husarský kousek, když nový špičkový model Magic4 Ultimate ovládl celkové pořadí fotoaparátů na DxOMarku. Premiéra značky v podobně vybrané společnosti si určitě zaslouží potlesk. Ani vlajková řada Honor 50 si rozhodně v prodejích nevede špatně, i když se výbavou jedná spíše o vyšší střední třídu. Ale firma samozřejmě neusnula na vavřínech a na 29. března pro nás chystají další představovačku.

A na té se pokusí vyřešit ještě jeden malý existující nedostatek. Přestože se totiž firmě velmi daří na trhu s telefony střední a high-end třídy, tak to nejsou kategorie, kde se získává reálný zisk nebo dominance na trhu. K tomu jsou potřeba velmi levné telefony nižší třídy. Ostatně telefonem, který zvládl v roce 2021 celosvětově nejvíce prodaných kusů byl levný Samsung Galaxy A12. A portfolio Honoru zatím žádnou takovou nabídkou nedisponuje. To se ale za pár rozhodně změní.

 

Řada Honor X na obzoru

Honor sice oficiálně nepotvrdili, co se na představovačce 29. března ukáže, ale nachystané reklamní bannery vše dopředu odhalily. Už tak víme, že je tato událost rezervována pro představení řady Honor X. Ta by měla zahrnovat trojici modelů určených pro nižší třídu, v podobě Honor X9 5G, Honor X8 a Honor X7. Specifikace jednotlivých modelů jsou stále lehce zahaleny tajemstvím, i když takový X8 se nedávno objevil na Geekbench.

Tímto tahem firma zaplní bílé místo ve své nabídce a hlavně zaujme pozici vyhrazenou pro svou bývalou mateřskou společnost. Byl to totiž právě Huawei, který na globálním trhu držel velmi slušné pozice nejen díky svým high-end telefonům. Zejména levné kousky řady Y patřily mezi nejlépe prodávané modely a stály velkou měrou za úspěchy značky. A právě přesně tuto pozici chce Honor zaplnit svou novou řadou telefonů X. Navíc budou ceny zcela určitě velmi zajímavé.