Čínská značka Xiaomi je behemotem na světových trzích a pod jejich křídla patří opravdu obdivuhodný záběr produktových kategorií. Často tak ani netušíte, že daný kousek opravdu patří do jejich ekosystému. Zastřešují totiž širokou škálu dceřiných výrobců a firem, do kterých investovali. Minulý rok ale proběhla médii snaha o rebranding firmy, zejména ve spojitosti s hlavními řadami pod hlavičkou „Mi“. To se setkalo s poměrně rozporuplnými reakcemi fanoušků, protože přece jen je „Mi“ symbolem firmy přes 10 let a ostatně i samotnou součástí firemního loga.

Zepp Life

To ale nezabránilo mašinérii, aby opravdu roztočila kola změn. Z telefonů Xiaomi Mi 12 se tak staly pouhé modely Xiaomi 12 a tyto změny se aplikovaly na celé portfolio produktů. Čerstvě také dorazily i do kategorie jejich chytrých nositelností. Tam Xiaomi dlouhá léta ovládá trh prostřednictvím pod-značek jako Amazfit a Huami. Prvně jmenovaná společnost se ale nedávno přejmenovala na Zepp a tato změna se čerstvě dotkla a oblíbené aplikace Mi Fit. Ta je jak známo zodpovědná za synchronizaci a propojení chytrých hodinek a náramků s telefonem.

Nově tak Mi Fit nese název Zepp Life a aktualizace už vyrazila do světa. Ostatně i můj telefon už dnes ráno vesele hlásil na displeji aplikaci Zepp Life. Tak si můj Mi Band 6 bude muset rychle zvyknout. Rozhraní samotné aplikace zůstalo zcela identické a tak je jedinou změnou jen název a logo. Tedy nic extra rušivého nebo problematického. Generační změnu naznačuje i značení, kdy se z Mi Fit 5.6.0 tahem pera stal Zepp Life 6.0.0. Výhledově by i příští Mi Band 7 měl dostat hned do vínku i přepracovaný systém Zepp OS. Tedy Mi Band… Zůstane nakonec „Mi“ v jeho názvu ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.