Špičkové OPPO Find X5 Pro se představilo veřejnosti před pár týdny na konci únoru. Klasická verze telefonu má čipset Snapdragon 8 Gen 1, ale firma zároveň ukázala i jeho alternativu. Předvedla totiž i speciální verzi OPPO Find X5 Pro Dimensity Edition s konkurenčním Dimensity 9000 od Mediateku. Tato verze se původně chystala na trh s drobným zpožděním dnes 18. března. Ale nakonec se ještě o pár dnů posune. Zástupci firmy to dnes oznámili v příspěvku na čínské sociální síti Weibo.

Důvodem ale tentokrát překvapivě není kritický nedostatek čipů nebo odklady Mediateku. V Číně totiž momentálně opět řádí nová vlna koronavirové pandemie, která zasáhla i technologické srdce země v Šen-čenu. To donutilo OPPO k malému odkladu oficiální dostupnosti této speciální verze telefonu. Novým termínem je tak 1. duben a snad nejde jen o aprílový žertík. Dimensity Edition už je pro tento termín nachystána v listingu na JD.com. Takže si natěšení zákazníci mohou pomalu začít brousit zuby.

Čistě čínská záležitost

Pokud byste k nim ale chtěli patřit i vy, tak si rovnou můžete nechat zajít chuť. OPPO Find X5 Pro Dimensity Edition bude totiž dostupný čistě jen na domácím čínském trhu. A na ten globální vůbec nedorazí. To je velká škoda, protože první benchmarkové výsledky v Antutu nebo Geekbench byly velmi slibné. Navíc telefon stojí v přepočtu o nějakých 100 dolarů níže, než u varianty se Snapdragonem. V Číně by tak jediná dostupná 12GB + 256GB varianta měla v přepočtu vyjít asi na 911 dolarů.

Na druhou stranu má ale Dimensity Edition i své zápory. Přijde totiž o některé extra vymoženosti klasické Pro verze. Zejména nedostane koprocesor MariSilicon X, zodpovědný za zpracování fotografií. Samotné foto-senzory telefony jsou také sice papírově stejné, ale nemají 5-osou stabilizaci nebo kalibraci barev od Hasselblad. Jde tedy o jednoznačný kompromis. To pravé zhodnocení ale musí přinést až konkrétní srovnávací testy. Každopádně musí čínský zákazník ještě nějaké dva týdny počkat.