Na konci února/februára představila společnost Motorola na globálních trzích telefon Moto Edge 30 Pro. Jde o přeznačenou verzi čínského modelu Edge X30 a samozřejmě i mimo Čínu má telefon vlajkové parametry. Ovšem řada Edge tímto není uzavřená a počítáme i s dalšími modely, podobně jako v loňském roce u série Edge 20. V ní výrobce kromě modelu Edge 20 Pro vydal i standardní verzi Edge 20. A vypadá to, že ani letos o standardní verzi ze série Edge nepřijdeme. Na benchmarkové platformě Geekbench se totiž objevil telefon Motorola Edge 30.

Jaké parametry telefonu Motorola Edge 30 odhalil Geekbench

Jak už dobře víme, testovací výpis Geekbench ukazuje jen omezený počet parametrů. Jde hlavně o typ procesoru, kapacitu operační paměti a operační systém, na kterém testovaný telefon běží. V případě telefonu Motorola Edge 30 tomu není jinak. Takže pojďme se podívat, jaký čipset telefon při testování poháněl. Ve výpisu je uvedeno, že čipset má osm jader s architekturou 1/3/4. Hlavní jádro je taktováno na 2,52 GHz, tři jádra běží na frekvenci 2,4 GHz a čtyři jádra mají takt 1,8 GHz. Součástí čipsetu je grafika Adreno 642L. To vše jasně ukazuje na procesor Snapdragon 778G Plus. Připomeňme, že loňský model Edge 20 pohání procesor Snapdragon 778G.

Geekbench prošla Motorola Edge 30 ve verzi s 8 GB operační paměti. Je ale pravděpodobné, že na trh půjde i v jiných paměťových verzích. A samozřejmě musíme doplnit i to, že telefon běží na operačním systému Android 12. V Single-core testu tento model nasbíral 821 bodů a ve více jádrovém testu pak 2353 body. Víc už z testovacího výpisu opravdu nevytáhneme. Každopádně zasvěcení tipaři upozorňují i na to, že Motorola Edge 30 má za sebou také certifikace TRDA, EEC a Wi-Fi Alliance, což může naznačit, že uvedení na trh není daleko.

Ovšem ani z výše uvedených certifikací se o specifikacích nic nedozvíme. Nezbývá tedy než věřit, že budou podobné nebo mírně vyšší, než u loňského Edge 20. Ten měl 6,7 palcový OLED displej s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz. Baterie měla kapacitu 4000 mAh a podporu 30 W nabíjení. Například u tohoto parametru by výrobce mohl jít o málo výš. Ale těžko říci, zda i u foto výbavy, protože ta byla velmi slušná. Hlavní fotoaparát má totiž 108 MPix, 8 MPix a 16 MPix senzory a přední kamera má rozlišení 32 MPix. Ale zanechme spekulací a počkejme na to, co zveřejní výrobce.