Společnost OnePlus už nějakou dobu nepatří mezi výrobce, kteří se orientují jen na prémiové telefony, kterých vydají během jednoho roku jen pár. Od vydání vůbec prvního telefonu OnePlus s titulem “zabiják vlajkových lodí” už uběhlo několik let a potřeba výrobce mít mezi svými vlajkami i telefony střední třídy, které zapůsobí dobrým poměrem cena/výkon, byla silná. Právě proto je tu produktová řada Nord, pod kterou OnePlus tyto telefony produkuje. A právě teď pracuje na modelu OnePlus Nord CE 2 Lite.

O tom, že je OnePlus Nord CE 2 Lite v přípravách tipaři informují už několik týdnů. V minulém měsíci dokonce tvrdili, že chystaný telefon nebude úplnou novinkou a prý půjde o přeznačený model Realme V25. Toto oznámení by nemuselo být velkým překvapením, protože jak OnePlus, tak i Realme spadají do skupiny BBK Electronics. A určitá participace na technologiích, software i hardware je jistě na místě.

Je OnePlus Nord CE 2 Lite přeznačený Realme V25?

Telefon Realme V25 je už na světě a na světě jsou i první rendery modelu OnePlus Nord CE 2 Lite. Nutno říci, že určitou podobnost třeba u designu zadního panelu zde najdeme. A také některé specifikace jsou stejné. Další parametry nyní potvrdila certifikace FCC, kterou telefon Nord CE 2 Lite prošel. O tom, co se z certifikačního výpisu dá zjistit informují stránky MySmartPrice. Podle nich byl telefon certifikovaný s kódovým označením GN2200. Výpis potvrdil podporu 5G sítí, dvoupásmové připojení Wi-Fi a také Bluetooth.

Dánská certifikace Demko zase odhalila podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W a certifikace TÜV Rheinland avizuje baterii s kapacitou 4500 mAh. Nu a podle testů na Geekbench můžeme vsadit na procesor Snapdragon 695 s 6 GB operační paměti. K tomu ještě přidejme i zvěsti o hlavním fotoaparátu s primárním 64 MPix snímačem a dvěma 2 MPix senzory. Displej prý má úhlopříčku 6,59 palce a rozlišení 2400 ×1080 pixelů. A když si tyto specifikace porovnáme s parametry telefonu Realme V25, musíme konstatovat, že spekulace o tom, že Nord CE 2 Lite je přeznačený Realme V25 nejsou daleko od pravdy.