Společnost Google už dlouhou řadu let pořádá na jaře svou vývojářskou konferenci I/O. Zpravidla v květnu/máji se na konferenci schází odborná i laická veřejnost, které výrobce představí své technologické novinky a nová zařízení. A samozřejmě zde také vývojáři vždy nastínili, jak vypadá nová verze operačního systému Android.

Konference vždy probíhala “živě”, ovšem v roce 2020 byla akce zrušená. Důvod je zřejmý, pandemie koronaviru se tako podepsala i na poli mobilních technologií. Díky tomu v roce 2020 Google odložil i uvedení telefonu Pixel 4A, který chtěl na akci představit. V roce 2021 se konference opět kvůli koronaviru přesunula do online prostoru.

I když je Covid stále s námi, o konferenci I/O ani letos nepřijdeme. Google včera potvrdil, že ji uspořádá v amfiteátru Shoreline a pro širokou veřejnosti ji bude přenášet online z místa konání. Pro stránky TheVerge uvedl mluvčí Google, pan Alex Garcia-Kummert, že publikum na letošní konferenci bude co do počtu značně omezené jen na zaměstnance společnosti a některé vybrané partnery. Ovšem pro novináře a všechny ostatní je zdarma otevřený virtuální vstup. Registrace a pak následné připojení ke konferenci začne už brzy na této stránce.

Termín Google konference jako hádanka

A kdy přesně vývojářská konference proběhne? Termín konání je součástí hádanky, kterou Google pravidelně vydává. Letos byla hádanka poměrně těžká a trvalo několik hodin, než se ji fanouškům společnosti podařilo rozluštit. Následně pak na Twitteru výkonný ředitel Google, pan Sundar Pichai potvrdil, že konference proběhne 11. a 12. května. Letošní akce bude tedy o jeden den kratší a očekáváme, že bude převážně zaměřená na operační systém Android 13 a na novinky u produktů jako je Assistant, Mapy nebo Vyhledávání.