Čínský Honor představil svoji novou vlajkovou řadu Magic4 na konci února během veletrhu MWC 2022 v Barceloně. Překvapivě dostaly přednost globální trhy a čínská představovačka proběhla až dnes. Během ní ale firma ukázala i jednu extra novinku, ultimátní Honor Magic4 Ultimate. Tento kousek je opravdu nekompromisní a píše malý revoluční příběh. Žák totiž překonal mistra, když se Honor vůbec poprvé dostal na samotné čelo žebříčku DxOMark. Se ziskem 146 bodů tak překonal o dva body Huawei P50 Pro a velmi příjemně šokoval svět.

Většina parametrů zůstala stejná jako u Magic4 Pro, včetně parádního 6.81-palcového LTPO OLED panelu. Ten se mimochodem také dočkal testu v DxOMarku a dosáhl skvělého třetího místa, hned za iPhone 13 Pro Max a 13 Pro. Dále pak telefon nabídne čipset Snapdragon 8 Gen 1, 12 GB RAM, 512 GB úložiště nebo 4600 mAh kapacitu baterie se 100W klasickým nabíjením. Jen bezdrátové nabíjení bylo lehce sníženo na “pouhých” 50W. Jinak jsou ale specifikace opravdu jako přes kopírák.

Nekompromisní foto-sestava

Ty hlavní změny ale přišly bez velkých překvapení na poli fotoaparátů. U hlavního senzoru sice zůstalo 50 Mpx rozlišení, ale jde o masivní 1/1.12″ kousek s 1.4 µm pixely, 8P čočkou, OIS a světelností f/1.6. Ultra-wide senzor je také lepší se 64 Mpx 1/2″ senzorem, záběrem 126°, 7P čočkou a f/2.2. Premiéru má i 50 Mpx spektrální senzor, který debutoval u Honor Magic V. Zbývá doplnit ještě 64 Mpx telefoto senzor s 90 mm čočkou, OIS a 3.5x optickým zoomem či 100x digitálním zoomem. Nu a celou impozantní sestavu jistí ještě 8×8 dTOF ostření a Flicker senzor odstraňující světelné blikání.

Honor Magic4 Ultimate

Fotoaparáty podpoří i speciálně upravený ISP čip s výkonem až 28.8 TOPS. Ten umožní speciality jako je třeba zpracování snímků se 20-bity na kanál nebo 4K noční režim. Dále pak je k mání třeba i 3D LUTS, 4K video se 60 fps a spousta dalšího. Recenze na DxOMarku pěje na foto možnosti telefonu opravdu jen ódy. Do prodeje se telefon dostane v Číně někdy později tento rok a cena je stanovena v přepočtu na 1260 dolarů. O globální verzi tak zatím netušíme vůbec nic.