V posledních týdnech se pořádně rozvířily stojaté mobilní vody, protože jsme se dočkali hned několika špičkových high-end řad telefonů. Ať už šlo o Samsungy Galaxy S22, OPPO Find X5 nebo už i globální varianty Xiaomi 12. Z čínských velikánů nám tak (kromě vadnoucího Huawei) zůstává už jen Vivo a i tato firma už zbrojí na představení svých vlajkových modelů. Velmi brzy se tak dočkáme trojice kousků řady Vivo X80, i když přesně datum stále ještě neznáme. Ale podle všeho už nebude daleko.

Dnes se ale slavný čínský tipster Digital Chat Station zmínil o zajímavé součásti výbavy modelu Vivo X80 Pro. Ten by podle všeho měl dorazit na trh vybaven procesorem Dimensity 9000 od Mediateku, na rozdíl o sourozence X80 Pro Plus, sázejícího na Snapdragon 8 Gen 1. Kromě toho ale prý má také dostat i premiérový foto-senzor od Sony, konkrétně pak jeden z řady IMX8 / IMX800. Bude tak teoreticky jedním z prvních telefonů s tímto senzorem. Tím dalším pak podle jiného slavného čínského leakstera @Rodent950 bude asi Honor Magic 4 Pro+.

Solidní foto-sestava, ale asi ne high-end

Podle těchto informací bude senzor řady Sony IMX8 s 50 Mpx rozlišením, což odpovídá dříve publikovaným spekulacím. Ty totiž hovořily o kombinaci 50 Mpx + 12 Mpx + 12 Mpx + 12 Mpx senzorů. Původně se jako hlavní senzor očekával Sony IMX789, ale doba evidentně pokročila. Zajímavé je i to, že samotný Digital Chat Station nepokládá specifikace senzoru samotného za zcela špičkové. Ale v kombinaci s koprocesorem Vivo V1 by mělo jít o více než solidní foto sestavu.

Vivo X80 Pro

Další výbava Vivo X80 Pro by pak měla zahrnovat třeba velký 6.78-palcový E5 AMOLED panel s FullHD+ rozlišením, 120 Hz a 10-bitovými barvami. A když už jsme u foto-senzorů, tak se můžeme podívat i na spekulace o trojici těch 12 Mpx doprovodných. Mělo by jít o jeden ultra-wide (asi IMX663), jeden s 2x optickým zoomem a konečně jeden telefoto s 10x hybridním a 60x digitálním zoomem. Dále pak dostaneme 32 selfie kamerku nebo 4700 mAh baterii s 80W klasickým a 50W bezdrátovým nabíjením. Cena se údajně bude pohybovat kolem 900 dolarů.