Chystanému jasnému prodejnímu hitu od Realme už jsme se dnes věnovali v jednom článku. Realme GT Neo 3 se totiž objevilo v prvních teaserech, ale upoutávka neměla žádné konkrétní datum představení. To ale firma bleskurychle napravila ještě dnes v dalším příspěvku na čínské sociální síti Weibo. Definitivně tak potvrdili jako kýžené datum představení 22. března, takže už není nutné jakkoli spekulovat. Telefon se tak představí nedočkavým masám fanoušků už za týden. A podle úspěchů minulých generací této řady půjde opravdu o jasný hit pro nejen první pololetí letošního roku.

I tato druhá upoutávka ukazuje telefon ve stylové tmavě modré barevné variantě s modrými pruhy. Inspirace závodními auty z Le Mans se díky označení „GT“ ostatně přímo nabízí. A sedí to i zaměřením telefonu, protože GT Neo byly vždy telefony zaměřené na výborný výkon. Tedy ve spojení s velmi dobrými cenami, protože šlo vždy o aspiranty na nejlepší poměr právě cena / výkon. A s Realme GT Neo 3 tomu nebude jinak. Jsme tak velmi zvědavi na finální cenu, která doufejme ještě překvapí. Tedy příjemně 🙂

GT Neo 3

Velká očekávání za doufejme nízkou cenu

Malé zázraky se čekají hlavně od použitého čipsetu Dimensity 8100, který v prvních benchmarcích šokoval svět. V některých ohledech totiž překonal výrazně dražší high-end konkurenci v podobě Snapdragonu 8 Gen 1. Samozřejmě jde stále o syntetické testy a realita může být zcela jinde, ale minimálně je to velmi slibné. Pokud se vše potvrdí, tak půjde o tvrdý direkt Qualcommu i pro budoucí boj ve střední třídě.

A Realme GT Neo 3 nebude zaostávat ani ve zbytku parametrů. Máme totiž dostat třeba velký 6.7-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Nebo solidní sestavu fotoaparátů s 50 Mpx hlavním senzorem Sony IMX766, 8 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro. Případně velkou 5000 mAh kapacitu baterie se závratným 150W nabíjením. Celé to zní na vyšší střední třídu skoro až překvapivě nadějně. Tak se snad nedočkáme na poslední chvíli nějakého nemilého překvapení.