Zhruba před týdnem oznámil produktový šéf značky Realme, že chystaný telefon Realme GT Neo 3 neuvedou v létě, jak se původně čekalo. Naznačil, že telefon bude debutovat ještě v tomto měsíci, ale přesný termín zatím zatajil. V souvislosti s jeho prohlášením se na síti objevila také první upoutávka, která nastínila, jak vypadá modul hlavního fotoaparátu chystaného stroje. Nu a pár dnů nato jsme si mohli prohlédnout i reálné fotky GT Neo 3, ale ty nebyly příliš kvalitní, takže o jeho designu opravdu moc neřekly.

Realme GT Neo 3 na nové upoutávce

Ovšem dnes došlo na vydání další upoutávky, která odhaluje design zadního panelu ve verzi Le Mans. Kdy Realme čerpalo inspiraci asi není třeba uvádět. Proslulý vytrvalostní závod vozů GT poblíž francouzského města Le Mans, konaný od roku 1923, zná asi každý z nás. A samozřejmě design zadního panelu Realme GT Neo 3 je tomu také přizpůsobený. Vzdáleně evokuje přední kapotu sportovního vozu. Ostatně nejlépe to přiblíží kratinké promo video na oficiálním twitterovém účtu značky Realme.

Modul fotoaparátu verze Le Mans je stejný jako u standardního modelu. Pod ním se po celé délce zad táhnou dva bílé pruhy a barva panelu je fialová. Kousek nad spodním okrajem zad pruhy přerušil nápis Realme. Tento design má upozornit na rychlost a výkon telefonu a podle slov výrobce tímto také vzdávají hold jezdcům závodu Le Mans.

Kromě vzhledu zadního panelu potvrdila nová upoutávka i 50 MPix primární senzor hlavního fotoaparátu. Konkrétně se prý jedná o snímač Sony IMX766. Víme, že jej doplní 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Máme také potvrzeno, že Realme GT Neo 3 pohání procesor Dimensity 8100 a stejně tak je potvrzené i rychlé nabíjení s výkonem 150 W. K dalším parametrům patří i 6,7 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. V obrazovce je integrovaný i snímač otisků. Baterie má kapacitu 5000 mAh a v rámci paměťové konfigurace se dočkáme až 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Realme UI. Představovačka prý proběhne 22. března/marca, ale oficiálně to potvrzeno zatím není.