Společnost Xiaomi včera představila na globálních trzích své vlajkové telefony řady Xiaomi 12 a podobný osud je připravený i pro telefony její dceřinky Redmi. Už zítra totiž dojde na uvedení telefonů řady Redmi K50 a očekávání fanoušků jsou opravdu velká. Telefony Redmi mají velmi dobře vyvážený poměr cena/výkon a jsou vlastně jakousi levnější alternativou telefonů Xiaomi. Zejména letošní řada Redmi K50 už podle odhadů tipařů a oficiálních upoutávek výrobce bude na skvělé úrovni.

Takovou první vlaštovkou, která naznačila, že řada Redmi K50 bude skutečně zajímavá je herní telefon Redmi K50 Gaming. Ten je už od února/februára na trhu a v Číně trhá prodejní rekordy. Připomeňme, že herní Redmi je vlajkový stroj s procesorem Snapdragon 8 Gen1 a extrémně rychlým 120 W nabíjením. Čerstvé upoutávky na čínském Weibo účtu Redmi naznačují, že chytané telefony Redmi K50 budou také podporovat toto rychlé nabíjení. Tedy alespoň jeden z nich.

Řada Redmi K50 na nových upoutávkách

Na jedné z upoutávek vidíme avízo na baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Další teaser ukazuje, že řada Redmi K50 má speciální čip Surge P1, který je určený pro takto rychlé nabíjení a zaručuje bezpečnost nabíjení a skvělý management při nabíjení. Díky tomu se 5000 mAh baterie nabije na 100 % jen za 19 minut. Herní Redmi K50 se stejným nabíjením a 4700 mAh baterií se nabije za 17 minut.

Zní to jistě lákavě, ale má to možná jeden háček. Upoutávky totiž toto nabíjení a kapacitu baterie zatím potvrdily jen u modelu s procesorem Dimensity 9000. A tím, jak už víme, je osazený nejvyšší model z celé řady, tedy Redmi K50 Pro Plus. Každopádně to vypadá, že herní K50 a K50 Pro Plus jsou srovnatelné vlajkové telefony. Výrobce už dříve také u chystaných telefonů potvrdil podporu Bluetooth 5.3, dvoupásmovou GPS, Wi-Fi 6, NFC a IR blaster. Máme se tedy na co těšit.