Segment skládacích nebo ohebných telefonů se nám utěšeně rozrůstá. Na svém kontě takový telefon má stále víc výrobců a další k nim přibývají. Ke společnosti Samsung, která v produkci těchto telefonů zatím vede se loni přidaly i společnosti Xiaomi a Oppo se svým modelem Find N. A letos se do tohoto zástupu přidá i značka Vivo, která také chystá svůj historicky první skládací stroj. Jeho obchodní název je Vivo X Fold a podle předchozích zvěstí může na jeho uvedení dojít už v průběhu příštího měsíce. To ale dosud výrobce nepotvrdil.

Ovšem vypadá to, že skládací telefon Vivo už testuje. Nebo alespoň jeho prototyp nebo předprodukční model. Na čínské síti se totiž objevily fotky, které prý kdosi vyfotil v čínském metru. A podle tipařů je na snímcích právě skládací Vivo X Fold. Z telefonu vidíme jen skládací displej a nelze si nepovšimnout, že je telefon v pouzdře, a to zřejmě proto, aby nebyl příliš vidět jeho design. Takže se asi až tak úplně o náhodnou fotku nejedná. Každopádně displej vypadá dobře, bez náznaku nějakého většího přechodu v místě ohybu.

Odhadované parametry Vivo X Fold

Co ale dalšího v této chvíli o skládacím Vivo X Fold víme? Podle předchozích zvěstí má telefon po rozložení 8 palcový displej s rozlišením QHD+. Obnovovací frekvence prý dosáhla na 120 Hz. Vnější displej je zakřivený s úhlopříčkou 6,5 palce a rozlišením FullHD+. Jeho obnovovací frekvenci ale tipaři nezmiňují. Zkusíme si ale tipnout, že to bude 90 Hz.

To co nás hodně zajímá je typ procesoru, který skládací telefon pohání. V tomto případě tipaři odhadují, že Vivo použilo vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen1. K němu přidalo až 12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Modul hlavního fotoaparátu je velký a obdélníkový a v jeho levé části je kruh, ve kterém leží čtyři snímače. Primární má údajně 50 MPix a sekundární 48 MPix senzor funguje jako širokoúhlý objektiv. Dále zde najdeme 12 MPix teleobjektiv s 2× zoomem a 8 MPix periskopový snímač s 5× optickým zoomem. Na další informace o parametrech si ale budeme muset chvíli počkat.