Společnost Samsung je jedním z mála předních výrobců chytrých telefonů, kteří nezapomínají ani na odolné stroje. Odolné telefony najdeme v produktové řadě Galaxy XCover a zatím se zdá, že je o ně celkem zájem. Důkazem toho je i skutečnost, že v řadě odolňáků najdeme každým rokem nový model a nejinak tomu bude i letos. Telefon dostane obchodní název Samsung Galaxy XCover Pro 2 a naváže tak na svého předchůdce z roku 2020. Připomeňme ale, že mezi odolnými telefony Samsung najdeme i „číslované“ modely, kdy ten poslední výrobce představil loni ve Velké Británii.

Co na Samsung Galaxy XCover Pro 2 prozradil Geekbench

Termín představení chystaného odolného modelu Samsung Galaxy XCover Pro 2 sice zatím neznáme, ale může to být už brzy. A to hlavně proto, že chystaný odolňák prošel benchmarkovými testy na platformě Geekbench. Díky tomu si můžeme udělat alespoň základní obrázek o jeho parametrech. Telefon podle informací na stránkách MySmartPrice prošel testy Geekbench 5 s kódovým označením SM-G736B. V Single-Core testu nasbíral 766 bodů a ve více jádrovém testu pak 2722 body.

Ve výpisu také vidíme, že Samsung Galaxy XCore Pro 2 pohání osmi jádrový procesor s označením Lahaina. Čtyři jádra čipsetu mají takt 1,80 GHz a další čtyři jádra běží na frekvenci 2,40 GHz. Podle označení usuzujeme, že jde o procesor společnosti Qualcomm, konkrétně o Snapdragon 778G. Má čtyři jádra Cortex-A78 a čtyři jádra Cortex-A55. Čipset je založený na 6nm výrobní technologii TSMC s GPU Adreno 642L. Díky tomu telefon spadá mezi stroje střední třídy.

Procesor při testech doplnilo 6 GB operační paměti a také operační systém Android 12. Je pravděpodobné, že výrobce přidá i vlastní nadstavbu One UI 4.0 nebo možná nejnovější verzi One UI 4.1. Další informace o specifikacích odolného telefonu nemáme, ale očekáváme, že nám je odhalí certifikace, na které je telefon zjevně připravený. Vzhledem k tomu, že jde o odolný telefon, počítáme hlavně s certifikací IP68, tedy odolností proti prachu a vodě a také certifikací podle vojenského standardu MIL-STD-810G. Obě certifikace měl i model Galaxy XCover Pro z roku 2020.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.