Dlouhé týdny čekání jsou konečně za námi, protože vlajková řada telefonů Xiaomi 12 konečně dorazila i na globální trhy. Firma dnes oficiálně představila všechno podstatné, včetně toho nejdůležitějšího. Tedy samozřejmě ceny. Sice zatím neznáme přesný přepočet na koruny, ale eurová cena je obvykle velmi podobný. Každopádně do Evropy míří všechny tři dostupné modely této řady a neopakuje se tak fiasko minulé generace s chybějící Pro variantou. Samozřejmě jde o špičkové kusy, takže musíte čekat i poměrně vysoké ceny. I když v porovnání s konkurencí to nakonec není vůbec špatné. Jsou totiž nižší, než se původně uvádělo.

Jinak jde stále o tu stejnou trojici telefonů, která se nám představila na konci prosince. Vybavení je zcela identické, takže můžeme jen odkázat na nás podrobný článek s kompletními parametry ze zmíněné představovačky. Drobné změny se dočkaly jen dostupné paměťové verze samotných telefonů. Základní Xiaomi 12 bude k mání ve stejné trojici kombinací – 8 GB + 128 GB, 8 GB + 256 GB, 12 GB + 256 GB, ale Xiaomi 12 Pro jednu vynechá a nabídne 8 GB + 256 GB, 12 GB + 256 GB možnosti. Nejnižší Xiaomi 12X vše doplní dvojicí modelů – 8 GB + 128 GB, 8 GB + 256 GB.

Přijdeme také o slušivou zelenou barvu, protože telefony budou k mání jen v šedé, fialové nebo modré. Příjemným bonusem pak budou i tři měsíce předplatného YouTube Premium zdarma ke všem modelům. Maličkost, ale potěší.

Evropské ceny řady Xiaomi 12

Teď už ale k tomu hlavnímu a to cenám. Základní Xiaomi 12 bude začínat na 799 eurech, takže levněji než jedni z hlavních rivalů se Samsungem Galaxy S22. Nejvyšší model Xiaomi 12 Pro pak pořídíte od 999 euro a za lepší displeje a exkluzivní fotoaparáty to určitě stojí. Kompromisní Xiaomi 12X se Snapdragonem 870 pak začne na 699 eurech a osobně bych asi raději sáhl po základním modelu o stovku výše. Ale ta možnost tu samozřejmě existuje. Zatím přesně netušíme, kdy se telefony reálně dostanou do prodeje i v našich obchodech. Ale podle všeho by čekání nemělo mít dlouhého trvání.