Společnost Oppo má velmi obsáhlou produktovou řadu K. Alespoň loni v ní vydali několik telefonů, takže vybrat si mohl skutečně každý uživatel. Nyní hlásí, že chystají první nástupce loňských modelů K9 a zcela překvapivě je připravují i pro indický trh. Loňské telefony se sem totiž nedostaly a Oppo se spíš na indickém trhu soustředilo na modely ze sérií A, F a Find. V podstatě posledním telefonem “káčkové” série byl v roce 2019 model Oppo K3. Nyní se zdá, že telefony řady Oppo K10 dorazí i na indický trh.

Na indických stránkách Oppo a také na YouTube jsou už k vidění upoutávky, které potvrdily příchod telefonu Oppo K10 do Indie. A dokonce je už potvrzený termín oficiálního představení, který je naplánovaný na 23. března/marca. Prodeje prý začnou 29. března na oficiálních stránkách Oppo India a na Flipkartu. Oppo také potvrdilo, že už od zítřka začne zveřejňovat některé z parametrů chystaných telefonů.

Design Oppo K10 podle upoutávek

Z upoutávek, které se zatím objevily na síti zjistíme, jak vypadá zadní panel telefonu a také to, že půjde na trh v barvě černé a světle modré. Zadní panel se chlubí designem Glow, který kombinuje lesklé a matné prvky. Dále vidíme, že modul fotoaparátu je obdélníkový a leží v levém horním rohu zad. Od něj se směrem doprava táhne efektní lesklý pás. V modulu leží tři senzory hlavního fotoaparátu a LED blesk. Podle popisku u kamery má primární senzor rozlišení 50 MPix.

Přední kamera podle videa leží v “díře” v levém horním rohu displeje. Na levé hraně je kolébka hlasitosti a na pravé hraně pak tlačítko pro zapnutí a vypnutí telefonu a skenování otisků. Spodní hrana je domovem pro USB-C port, mřížku reproduktoru a 3,5 mm audio jack. Tipaři v této chvíli odhadují, že model Oppo K10 pohání procesor společnosti MediaTek a konkrétně prý jde o čipset Dimensity 8000. Neměla by chybět ani podpora rychlého nabíjení s výkonem 80 W a 90 Hz obnovovací frekvence obrazovky. Každopádně už zítra bychom se měli dozvědět další podrobnosti.