Před pár dny se k nám dostala informace, že značka iQOO připravuje na trh dva telefony. První z nich je Neo 6 a tím druhým je model iQOO Z6 5G. Jejich přesný termín uvedení sice tipaři neznali, ale minimálně u druhého telefonu očekávali, že to bude už velmi brzy. A je tomu tak. Představovačka na indickém trhu je potvrzená na zítřek, tedy 16. března/marca. Je také potvrzeno, že se prodejů telefonů v Indii zhostí indický Amazon, kde je také už nyní připravena prodejní stránka.

Díky tomu a také stránkám 91Mobiles se můžeme podívat na rendery telefonu iQOO Z6 5G a shrnout si jeho hlavní parametry. A to vše jeden den před oficiálním představením. Takže nejdřív se podíváme na design. Telefon má polykarbonátová záda, rám je hliníkový. Na trh půjdou dvě barevné varianty, konkrétně černá a modrá. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení, ve kterém je i snímač otisků prstů. Modul hlavního fotoaparátu je obdélníkový se třemi senzory a LED bleskem. Na spodní hraně najdeme 3,5 mm audio jack, mikrofon, USB-C port a mřížku reproduktoru. Vzhled čelního panelu zůstává v utajení.

Hlavní parametry iQOO Z6 5G

Na stránkách Amazon India zjistíme, že telefon má 6,58 palcový displej zřejmě typu IPS LCD. Rozlišení obrazovky je FullHD+, obnovovací frekvence je 120 Hz a vzorkovací frekvence 240 Hz. Najdeme zde podporu barevného gamutu DCI-P3 a užitná plocha má 90,6 %. Vzhledem k tomu, že v názvu telefonu iQOO Z6 je i přízvisko 5G je jasné, že podpora 5G sítí nechybí. Tu zajistí procesor Snapdragon 695. Paměťovou konfiguraci stránky Amazonu neuvádějí, ale tipaři tvrdí, že je k dispozici možnost virtuálního rozšíření operační paměti o 4 GB.

Z dalších odhadovaných parametrů přidáme i kapacitu baterie, která prý má 5000 mAh. Výrobce také údajně přidal vylepšený systém chlazení, který sníží teplotu při intenzivním hraní her až o 10 °C a při běžném používání o 3 °C. Dále také víme, že ve výbavě iQOO Z6 5G najdeme herní režim Ultra Game. A dále i 50 MPix primární senzor hlavního fotoaparátu s režimem Eye AF, tedy automatickým ostřením na oči focené osoby. Další informace o specifikacích už zítra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.