Asi by bylo nošením dříví do lesa znovu opakovat, že na 17. března/marca má Redmi naplánovanou velkou představovačku. Na ní budou debutovat telefony řady K50 a zřejmě i další produkty. Zdá se, že jedním z novinkových produktů bude laptop RedmiBook Pro 2022, respektive jeho letošní iterace. Z posledních let, kdy se Redmi notebooky prodávají víme, že jsou alespoň na čínském trhu, poměrně oblíbené a výrobce je pravidelně vylepšuje. Jen loni se v celkem rychlém sledu na trhu objevily modely RedmiBook Pro 14 a 15 a krátce na to i jejich verze Ryzen Edition.

Co zatím víme o laptopu RedmiBook Pro 2022

A jak na tom bude připravovaný notebook značky Redmi? O specifikacích se čerstvá upoutávka, která visí na čínském Weibo nezmiňuje, ale slogan na plakátu říká, že nový RedmiBook Pro 2022 je “výzvou pro špičkový výkon tenkých a lehkých notebooků”. Z toho tedy odhadujeme, že se Redmi u letošního modelu soustředí především na skvělý výkon při zachování štíhlého a lehkého těla.

Nicméně tipaři odhadují, že alespoň jedna z verzí laptopu RedmiBook Pro 2022 dostane prémiový procesor Intel Core i7-12650H 12. generace. Tento procesor už prošel testy Geekbench a jeho výkon je opravdu slušný. V Single-core testu nasbíral 1800 bodů a ve více jádrovém testu pak 11872 body, a to je opravdu výrazné zlepšení ve srovnání s předchozí generací.

Čipset obsahuje 6 výkonných jader a čtyři efektivní jádra s taktem až 4,7 GHz. Maximální kapacita paměti je až 64 GB s 24 MB mezipamětí Intel Smart Cache. Nový Redmi laptop prý má i vylepšenou technologii pro odvod tepla. Tolik tedy zatím to, co o chystaném RedmiBook Pro 2022 víme. Ale vraťme se ještě k tomu, co může Redmi na představovačce uvést. CEO Redmi, Lu Weibing, se nechal nedávno slyšet, že letošní rok bude pro značku jedním z nejdůležitějších, protože chtějí vylepšit a poslat na trh několik starších zařízení. Odhadujeme, že půjde o nové routery a nebo televize. Ale to zatím Redmi nepotvrdilo.