Už jen tři dny nás dělí od chvíle, kdy dojde na oficiální představovačku značky Redmi. Asi není potřeba dodávat, že se na trh chystá řada Redmi K50. A také asi nikoho nepřekvapí, že informace o telefonech Redmi K50, K50 Pro a K50 Pro Plus se na nás nyní sypou ze všech stran. Některé zprávy nám dodávají tipaři, kteří například nedávno odhadovali ceny jednotlivých telefonů na čínském trhu. Některé informace nabízí samotný výrobce na jednoduchých upoutávkách na čínské síti.

Řada Redmi K50 dostane podporu Bluetooth 5.3

Jeden z teaserů například upozorňuje na to, že řada Redmi K50 podporuje Bluetooth 5.3. A jde prý o první telefony s touto podporou. Nová verze Bluetooth má nižší latenci a je také lépe optimalizovaná pro hraní mobilních her. Dále má nižší spotřebu energie a vyšší dosah. K dispozici je i audio kodek LC3 pro lepší zabezpečení. Kodek funguje pod standardem Bluetooth 5.2 a vyšším, což ve finále zlepší kvalitu streamování zvuku. Další upoutávka zase potvrdila dvou pásmovou GPS, podporu NFC a IR blaster.

Dále víme i to, že řada Redmi K50 dostane tři různé procesory. Prvním z nich je populární a často používaný Snapdragon 870. Druhým je vlajkový čipset Dimensity 9000, který výrobce použil u nejvyššího modelu K50 Pro Plus. A posledním je Dimensity 8100, který je na světě jen pár dnů. Připomeňme i to, že herní model K50 Gaming, který už výrobce představil, pohání Snapdragon 8 Gen1.

Poslední věcí, na kterou Redmi u telefonů ze série K50 upozornilo, je jejich atraktivní design zadního panelu. Jde o nový vzhled se speciálním nano povlakem, který evokuje efekt “roztříštěných ledovým krystalů”. Na nový vzhled upozornil šéf Redmi, pan Lu Weibing s tím, že inspiraci čerpali z “estetiky vesmíru”. Při této příležitosti teaser potvrdil i vzhled modulu hlavního fotoaparátu se třemi snímači. Každopádně opět půjde o zajímavé telefony, jak už u produktové řady Redmi K bývá zvykem.