A ještě jedna zajímavá zpráva z jablečného světa na dobrou noc. Možná nás v příští generaci iPhonů totiž čeká jedna zásadní změna a ne příliš k lepšímu. Už od nepaměti jsou totiž fanoušci zvyklí, že s každou novou generací přichází automaticky i nová generace mobilního čipsetu. Takže minule jsme se u iPhone 12 dočkali A14 Bionic a iPhone 13 pak přišel s A15 Bionic. Výjimku tvoří modely iPhone SE, ale ty se na trhu objevují nepravidelně. Letos by ale situace s iPhone 14 mohla být velmi odlišná.

Tvrdí to alespoň respektovaný analytik Ming-Chi Kuo z firmy TF International Securities. Podle jeho by totiž zbrusu nové čipsety Apple A16 Bionic měly dostat jen chystané Pro modely iPhone 14. Základní verze telefonu by se tak musela spokojit jen s loňským A15 Bionic. A údajně to nebude jediný novátorský ústupek a rozdíl mezi modely. Pro varianty by totiž měly dostat do vínku LPDDR5 RAM a základní verze pak zůstane u standardu LPDDR4X. Uvidíme, zda to bude platné i pro “Max” variantu.

Nechci slevu zadarmo…

Tato změna je údajně snahou o zachování cen alespoň pro základní verze iPhone 14 a větší výběr pro zákazníka. Nový SE model se totiž představil jen před pár dny a tak se s další generací asi nepočítá na další dva roky. Základní iPhone 14 a 14 Max tak budou na dlouho těmi relativně dostupnými modely z jablečné produkce. Šlo by samozřejmě ceny zachovat i snížením extrémně vysokých marží, ale proč přidělávat akcionářům vrásky. Fanoušci to totiž stejně koupí, ať se děje co se děje.

iPhone 14

Spekuluje se také o možném odložení plánů na nové 48 Mpx foto-senzory u vyšších modelů. Možná tak Apple prozatím stále zůstane u současných 12 Mpx senzorů Sony IMX703. A změny tak budou spíše jen kosmetické, případně v softwarové oblasti. Ale to uvidíme až v září, kdy budou novinkové modely iPhone 14 představeny. Případně o fous dříve.