Je tu další neděle a s ní i konec týdne. Za okny to vypadá silně jarně, ale teploty se ještě drží tak trochu při zemi. Ale není nic lepšího, než si udělat před nedělním obědem procházku a načerpat trochu energie a vitamínu D ze sluníčka. A po obědě se můžete podívat, co pro vás přichystaly čínské e-shopy. Jako vždy jsou tu totiž naše pravidelné Vychytávky z Číny.

Podobně jako minulou neděli i dnešní Vychytávky z Číny zacílí na produkty do domácnosti, ale tentokrát do segmentu malých technických pomocníků. Máme tu tipy na drobnosti k počítači a nebo i vychytávku pro chytrou domácnost, která je v posledních letech celkem v kurzu. Takže pojďme na to.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Praktická dokovací stanice

Poslední vlna koronaviru sice pomalu ustupuje, ale pořád ještě mnoho z nás pracuje z domova. Pokud potřebujete zapojit pro práci více zařízení najednou, velmi dobře se vám hodí tato malá dokovací stanice. Je kompatibilní s MacBooky i nejnovějšími laptopy a chytrými zařízeními s USB-C portem. Propojit lze například až tři externí monitory. Mezi porty najdeme čtyři USB porty, jeden VGA port, dva HDMI porty anebo i ethernetový port. Cena dokovací stanice ve slevě na Aliexpress začíná na 87 dolarech.

Dřevěná opěrka ke klávesnici

I další tip se velmi dobře hodí k počítači, respektive ke klávesnici. Jde o opěrku z ořechového dřeva, která je ergonomicky tvarovaná. Její spodní strana má protiskluzovou úpravu a vzhledem k tomu, že je opěrka ručně opracovaná, nehrozí prý její deformace nebo vyblednutí. Navíc přírodní dřevo je také příjemné na dotek a požívání této opěrky uleví našim zápěstím, případně může zmírnit i syndrom karpálního tunelu, který častá práce u počítače často způsobí. Cena opěrky ve slevě začíná na 15,99 dolaru.

Designový Wi-Fi spínač

Náš poslední tip je také technického ražení a souvisí s chytrou domácností. Pokud jste i vy propadli kouzlu téhle vymoženosti jistě vám nemusíme podrobně představovat Wi-Fi spínač. Tento switch je nástěnný a má jednoduchý elegantní design, takže dobře zapadne skutečně kamkoliv. Lze jej ovládat dálkově pomocí telefonu přes aplikaci eWeLink a díky tomu mohou zařízení napojená na spínač pracovat nezávisle. Switch podporuje i ovládání hlasem přes asistenta Amazon Alexa a nebo Google asistenta. Je ale také vybavený dotykovými tlačítky pro snadnější ovládání. Cena Wi-Fi spínačů na Aliexpress začíná na 4,99 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.