Přestože zkušení tipaři odhadovali, že telefon Realme GT Neo 3 dorazí na trh až někdy v létě, situace se v posledních dnech změnila. Výrobce tak trochu zamíchal kartami a své fanoušky překvapil zprávou, že uvedení telefonu plánují ještě v průběhu tohoto měsíce. V této chvíli se ale bavíme o představovačce na čínském trhu, na globální scénu se GT Neo 3 objeví až později. V souvislosti s tím už na čínské síti začínají najdeme první upoutávky, které poukazují na některé z parametrů chystaného stroje.

Jedna u upoutávek potvrdila design zadního panelu Realme GT Neo 3 a potažmo i složení jeho hlavního fotoaparátu. Testovací výpis Geekbench zas poukázal na použití procesoru Dimensity 8100, který MediaTek celkem nedávno představil. A k tomu jsme viděli i pár renderů. Nyní se pro změnu podíváme na reálné fotografie GT Neo 3, které visí na čínské síti. Jde sice jen o fotky zadního panelu v ne příliš dobré kvalitě, ale i to nám celkem postačí. Na fotkách totiž vidíme, že vzhled telefonu je stejný jako na renderech.

Hlavní parametry Realme GT Neo 3

Modul hlavního fotoaparátu je obdélníkový a leží v levém horním rohu zad. Jsou tu tři snímače, kdy primární senzor je co do velikosti největší. Pod ním je LED blesk a pod bleskem jsou dva menší senzory. Abychom nezůstali jen u vzhledu hlavního fotoaparátu doplníme, že primární senzor Sony IMX766 má rozlišení 50 MPix, druhý 8 MPix snímač funguje jako širokoúhlý objektiv a poslední 2 MPix senzor jako makro objektiv.

Z dalších specifikací máme potvrzené i rychlé nabíjení. Realme GT Neo 3 půjde na trh ve dvou verzích, kdy první má 5000 mAh baterii a rychlé nabíjení s výkonem 80 W. Druhá verze dostane 4500 mAh akumulátor a super rychlé nabíjení s výkonem 150 W. A víme také, že displej telefonu je typu AMOLED, má úhlopříčku 6,7 palce, rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. Je do něj integrovaný i snímač otisků prstů a přední kamera s rozlišením 16 MPix. Tipaři dokonce odhadují i cenu, která se v Číně prý bude pohybovat kolem 2000 jüanů, což je v přepočtu zhruba 317 dolarů. Zbývá tedy jen počkat na oznámení přesného termínu představení.