Není žádným tajemstvím, že společnosti OnePlus a Oppo spadají do skupiny BBK Electronics a nedávno došlo k jejich částečnému sloučení. V rámci této spolupráce sdílejí technologie pro své chytré telefony, včetně technologie rychlého nabíjení. A také není tajemstvím, že Oppo na veletrhu MWC představilo nabíjecí technologii SuperVOOC s výkonem 150 W. Technologie je již otestovaná natolik, že je připravená pro komerční využití. V souvislosti s tím se proslýchá, že ji využije i OnePlus u svých budoucích telefonů a první z nich prý výrobce představí už ve druhém čtvrtletí letošního roku. A asi není náhoda, že certifikací 3C prošlo zařízení s kódovým označením OnePlus PGKM10 s podporou velmi rychlého nabíjení.

Je OnePlus PGKM10 tablet nebo telefon?

Zatím je zařízení OnePlus PGKM10 jednou velkou záhadou, o které se celkem dost spekuluje. Někteří z tipařů tvrdí, že jde o dlouho očekávaný tablet OnePlus Pad. O tomto tabletu se mluví už od léta loňského roku. Připomeňme, že společnosti, které jsou spojené pod BBK Electronics, tedy Oppo a Realme své první tablety už představily.

Ovšem podle stránek MySmartPrice je OnePlus PGKM10 naopak telefon, který podle certifikace 3C podporuje rychlé nabíjení s výkonem 160 W. Je prý nepravděpodobné, že by chystaný tablet OnePlus podporoval takto rychlé nabíjení. Ostatně tablet společnosti Oppo podporuje „jen“ 33 W nabíjení. Jaký telefon OnePlus by tedy mohl podporovat 160 W nabíjení?

Adepti jsou hned dva a oba přiřadíme do série OnePlus 10. Jedním z nich může být telefon s procesorem Dimensity 8100, o kterém se v únoru/februári zmiňoval tipař Digital Chat Station. Ovšem může jít i o telefon OnePlus 10 Ultra. O něm zatím víme, že je v první testovací fázi a jde prý o vylepšený model Pro s NPU jednotkou MariSilicon X společnosti Oppo. Jak sami vidíte, ani ostřílení tipaři si nejsou jistí o jaké zařízení vlastně jde. Takže opět raději počkáme na to, co k modelu OnePlus PGKM10 řekne samotný výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.