Voděodolná certifikace IP68 se nám v poslední době rozmohla i mezi mainstreamovými vlajkovými telefony. Ale pokud toužíte po opravdovém odolném telefonu, tak určitě sáhnete po specializovaných modelech. Ty si totiž na nic nehrají a nabízí i skoro nezničitelnou konstrukci a doprovodné certifikace, jako je třeba IP69K, nebo armádní MIL-STD-810G. Telefony sice nejsou designově tak “šik”, ale zase se o ně nebojíte v jakémkoli počasí nebo situaci. Experty na tuto kategorii je jednoznačně firma Ulefone a jejich specializovaná řada telefonů Armor.

Ta se v posledních dnech dočkala hned dvojice nových modelů, na které určitě stojí za to se podívat podrobněji. V našich končinách je totiž o odolné telefony velký zájem a Ulefone také má skvělé jméno. Obě novinky navazují na již existující telefony značky a nabízí tak jen drobnou evoluci a vylepšení. Ostatně je to jasné hned z jejich názvů, protože jak Power Armor 14 Pro, tak Armor X10 Pro to nemohou zapřít. Vybere si ale každý, protože jeden kousek míří do ultra levné kategorie a jeden je pak vyhrazen pro ty náročnější.

Ulefone Power Armor 14 Pro

My začneme tím výkonnějším a lépe vybavenou z dvojice. Power Armor 14 totiž nesází pouze na kompletní odolné parametry, ale přidává i vysoce nadprůměrnou kapacitu baterie. Hezky kulatých 10.000 mAh vydrží opravdu na hodnou chvíli. Podporované 18W dobíjení sice chvíli na dobití potřebuje, ale k mání máte i 15W bezdrátovou volbu. O výkon se stará čipset Mediatek Helio G85, doplněný o 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Displej je 6.52-palcový IPS s rozlišením 1600 x 720 pixelů a do výčtu zbývají už jen trojitý fotoaparát se 20 Mpx hlavním senzorem. Případně systém Android 12.

 

Oficiální cena je nastavena na 259.99 dolarů, ale firma plánuje velmi zajímavou akci na Aliexpressu na konec března. Konkrétně pak 28. března, kdy v 00.00 PST půjde telefon do prodeje za parádních 179.99 dolarů.

Ulefone Armor X10 Pro

Dalším do party je pak levnější Armor X10 Pro, který zaujme zejména kompaktními rozměry. Na dnešní dobu je přece jen 5.45-palcový HD+ displej prostě malý. Výkon také netrhá rekordy, protože Helio P22 už přece jen není žádný sprinter. Telefon ale nabízí opravdu spoustu velmi slušného vybavení, včetně 5180 mAh baterie, samostatného microSD slotu, stereo reproduktorů nebo NFC čipu. Ani za trojitý fotoaparát se 20 Mpx hlavním senzorem se pak určitě nestydí.

Armor X10 Pro dostal do vínku oficiální cenu 159.99 dolarů, ale ani on nemůže stát stranou v plánovaných výprodejích na 28. března. A za 119.99 dolarů půjde jednoznačně o skvělou koupi.