Za necelý týden konečně dojde na oficiální představení telefonů řady Redmi K50. Výrobce termín včera oficiálně potvrdil a zároveň přidal i pár upoutávek na některé parametry chystaných telefonů. Víme, že v řadě najdeme čtyři modely, ovšem jeden z nich, herní Redmi K50 Gaming, má svůj debut už za sebou. Na start se tedy chystají standardní Redmi K50 a také modely K50 Pro a Redmi K50 Pro Plus. Poslední z nich můžeme považovat za vlajkový telefon s prémiovým procesorem Dimensity 9000. Tento čipset je silným konkurentem vlajkového Snapdragonu 8 Gen1 a jeho výkon je na té nejvyšší úrovni.

Výsledky Redmi K50 Pro Plus v Antutu

A když už mluvíme o výkonu telefonu Redmi K50 Pro Plus, pojďme se podívat, co na to říkají testy Antutu, kterými telefon právě prošel. Výsledky sdílí na Weibo nám dobře známý tipař Digital Chat Station a jedním dechem dodává, že skóre je skutečně fantastické s více než 1 milionem bodů. V testu výkonu CPU telefon nasbíral 265743 bodů a v testu GPU je to 394078 bodů. Samozřejmě jde o syntetické testy a praktický výkon může být jiný. Ale i z těchto výsledků je zřejmé, že telefon Redmi K50 Pro Plus si označení vlajková loď rozhodně zaslouží.

Je možná škoda, že se tipaři zatím telefonu Redmi K50 Pro Plus příliš nevěnovali, takže informací o jeho specifikacích je minimum. Víme snad jen to, že v souvislosti s výkonným procesorem dostane telefon vylepšené chlazení, které udrží teplotu na 46 °C. Tipaři tvrdí, že na neherní telefon je to velmi slušné. Kromě toho se také proslýchá, že displej má úhlopříčku 6,78 palce a rozlišení 2560 × 1440 pixelů. Doufáme, že ještě před představovačkou získáme, ať už od tipařů nebo přímo od výrobce, poněkud víc informací o dalších parametrech.

Každopádně zlatým hřebem je procesor Dimensity 9000, který MediaTek představil na podzim loňského roku jako první čipset, který je postavený na 4nm výrobním procesu TSMC. Zároveň šlo také o první procesor s nejnovějšími jádry ARM Cortex-X2, A710 a A510 s architekturou ARMv9. Také GPU Mali-G710 byla v době uvedení čipsetu novinkou. Těmto parametrům tedy odpovídá i vysoké výkonnostní skóre.