Telefonů značky OnePlus až donedávna každý rok zrovna mnoho, ale to už neplatí. Cyklus půl-generačních high-end modelů je asi definitivně pasé, ale hlavním zásahem do opakování bylo představení midrange řady Nord. Ta se v poslední době utěšeně rozrůstá a pomalu se v názvosloví začínáme ztrácet. Tento jev je obvyklý třeba u Xiaomi/Redmi nebo Realme, kde často podle názvu naprosto netušíte, kam telefon patří. A chystaný OnePlus Nord CE 2 Lite přehlednosti jistě nepomůže.

Na trhu totiž existuje kromě nedávného Nord CE 2 5G samozřejmě i Nord 2 a spekuluje se o brzkém představení Nord 2T. V názvosloví OnePlus je přídomek „CE“ odlehčenou verzí původního modelu a Lite má samozřejmě podobné konotace. Takže tu asi budeme mít dvojitě odhlečený telefon, směřující pravděpodobně maximálně do nižší střední třídy. A dnes jsme se díky serveru 91mobiles dočkali prvních renderů právě OnePlus Nord CE 2 Lite. Takže se na ně můžeme podívat blíže a lehce si zaspekulujeme i o pravděpodobných parametrech samotného telefonu.

Rendery nám ukazují telefon s plastovým zadním panelem a pravděpodobně kovovým rámem. Zadní strana pak odhaluje modul zadního fotoaparátu s dvojicí velkých senzorů, jedním malým a také diodou LED blesku. Telefon je na designové poměry OnePlus poměrně „hranatý, ale na druhou stranu vypadá poměrně tence. Potěší přítomnost 3.5 mm sluchátkového audio jacku, ale méně pak už jen mono reproduktor. Nu bohužel už jako obvykle u levnějších modelů Nord schází „šoupátko“ Alert Slider.

A jak na tom bude Nord 2 CE Lite s výbavou ?

Hardwarově má být Nord 2 CE Lite postaven na Snapdragonu 695, takže by šlo o 5G telefon. Displej s úhlopříčkou 6.59-palců prý bude jen LCD, ale aspoň nabídne vyšší obnovovací frekvenci. Baterie s kapacitou 5000 mAh slibuje 33W nabíjení a pozitivem je i systém Android 12 (samozřejmě s Oxygen OS). Trojitý fotoaparát se chlubí 64 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx sestavou a selfie snímač 16 Mpx rozlišením. Zatím netušíme datum představení, ale analytici nadhodili alespoň pravděpodobnou cenu. Bude zhruba 262 dolarů konkurenceschopná hladina ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.