Ještě před pár hodinami jsme si mysleli, že chystaný telefon Realme GT Neo 3 spatří světlo světa až někdy v létě. Minulý týden to totiž naznačoval viceprezident Realme. Ale zdá se, že se plány na uvedení během několika dnů změnily. Alespoň to tak vypadá podle upoutávky, kterou na čínské síti dnes zveřejnil produktový šéf Realme, pan Xu Qi Chase. Na teaseru vidíme design zadního panelu telefonu a k tomu pan Chase dodal, že GT Neo 3 dorazí už v tomto měsíci. Tedy alespoň na čínský trh.

Je sice pravda, že renderovaných obrázků telefonu Realme GT Neo 3 jsme už viděli hromadu, ovšem snímek na upoutávce můžeme považovat za oficiální. Design modulu hlavního fotoaparátu se ale na teaseru nijak dramaticky neliší o předchozích neoficiálních renderů. Modul je obdélníkový se třemi snímači a LED bleskem. Primární snímač je co do velikosti větší a leží v horní části modulu. Pod ním je horizontálně orientovaný LED blesk a pod bleskem jsou vedle sebe dva menší senzory. Text na upoutávce upozorňuje na podporu OIS.

Očekávané parametry Realme GT Neo 3

Z předchozích informací víme, že primární senzor Sony IMX766 má rozlišení 50 MPix a zřejmě ho doplní 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Podle výpisu Tenaa můžeme očekávat přední 16 MPix kameru, která leží v “díře” 6,7 palcového AMOLED displeje. Obrazovka má rozlišení FullHD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz.

Je potvrzeno, že Realme GT Neo 3 pohání procesor Dimensity 8100 a výrobce také potvrdil i rychlé nabíjení s výkonem 150 W. A když už jsme u nabíjení, podívejme se podívat také na kapacitu baterie. Telefon prý půjde na trh ve dvou verzích. První prý má 5000 mAh akumulátor a 80 W nabíjení, druhá verze dostane 4500 mAh baterii a 150 W nabíjení. V rámci konfigurace pamětí očekáváme až 12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Počáteční cenu na čínském trhu tipaři odhadují na 2000 jüanů, což je v přepočtu zhruba 317 dolarů.