Značka Redmi si získala na trhu s chytrými telefony velmi rychle velkou popularitu. Její stroje se totiž vyznačují velmi dobře vyváženým poměrem cena/výkon. A pro mnoho příznivců její matky Xiaomi jsou proto cenově výhodnější volbou při výběru nového telefonu. Asi největší pozornost fanoušci věnují produktové řadě Redmi K. Ani letos to zřejmě nebude jinak. Výrobce už v polovině února/februára uvedl na čínský trh špičkový herní model Redmi K50 Gaming, který trhá prodejní rekordy. A ti, kteří raději sáhnou po klasice netrpělivě čekají na to, kdy Redmi představí další modely ze série K50. Představovačka je na dohled a řada Redmi K50 má potvrzený termín uvedení.

Řada Redmi K50 a její termín představení

Nechoďme dlouho kolem horké kaše a rovnou řekněme, že termín je naplánovaný na čínském trhu na 17. března/marca od 19 hodin tamního času. Je velmi pravděpodobné, že řada Redmi K50 uvede tři modely, konkrétně standardní K50, dále K50 Pro a K50 Pro Plus. Na čínské síti se už také objevilo několik upoutávek, které jednak potvrdily termín představení a pak foto výbavu jednoho z telefonů. Další teaser zas odkazuje na procesor Dimensity 8100, který bude jeden z telefonů pohánět.

Nejdřív se na chvíli zastavíme u první upoutávky na foto výbavu. Jde o hlavní fotoaparát modelu K50 Pro, který má tímto potvrzený 108 MPix primární senzor a k němu i další dva snímače. Co se týče procesoru Dimensity 8100 víme, že kromě něj výrobce použije i Dimensity 9000 a zřejmě i Snapdragon 870. O výkon telefonů je tedy dobře postaráno.

Kromě těchto čerstvých informaci už tipaři nedávno odhadovali i čínské ceny jednotlivých modelů. Navíc čínské certifikace odhalily, že řada Redmi K50 bude podporovat rychlé nabíjení s vysokým výkonem. U standardního modelu a u modelu Pro to údajně bude nabíjení s výkonem 67 W. Model Pro Plus dokonce odstane rychlé nabíjení s výkonem 120 W, tedy stejné nabíjení jaké podporuje i herní Redmi K50. Takže i letos se máme na co těšit a věříme, že výrobce ještě před uvedením upozorní na některé další zajímavé parametry.